Левски стартира с голово шоу 2014 година, Туре блести с хеттрик за 20 минути (видео + галерия)

Отборът на Левски стартира с победно голово шоу 2014 година. "Сините" надвиха с 5:3 Черноморец на стадиона в Созопол в първата си проверка за тази зима. Френското крило Ларсен Туре блесна с хеттрик в рамките на 20 минути и донесе обрат на своя тим, който губеше до 12-ата минута с 0:2. Първо Милчо Ангелов (7) и Дойу (12) дадоха сериозна преднина на "акулите", но Туре в 18, 34 и 38-ата минути направи резултата 3:2. Дебютантът Антон Огнянов също се разписа след почивката в 54-ата минута и даде два гола преднина на своите. Джонсън с глава намали в 65-ата минута, а Борислав Цонев оформи крайното 5:3 за столичани в 85-ата минута.

Видимо изморените от натоварванията през последните седмици играчи на Левски допуснаха много брак в играта си, а наводненият на места терен не помагаше на двата отбора. Каращият проби Уолъс разочарова с изявите си, докато Белаид бе доста активен, но също допусна грешки в центъра на защита. Огнянов пък се разписа, а можеше да вкара и втори гол. Добро впечатление направиха младите Мики Орачев и Борислав Цонев след почивката.

Наставникът на столичани Антони Здравков избра следните 11 за първата контрола на тима. Горан Блажевич бе на вратата. Пред него в защита действаха юношите Стивън Петков, Диан Иванов, новото попълнение Аймен Белаид и дошлият на проби ляв бек Фернандо Уолас. Кевин Брю и Орлин Старокин бяха пред тях, а Владимир Гаджев зад Димитър Макриев. По крилата действаха Ларсен Туре и Мирослав Иванов.

Първо в седмата минута точен на стадиона в Созопол бе Милчо Ангелов с глава, след като засече центриране на Гофред и изпревари Белаид, а Блажевич си изби топката във вратата. Малко по-късно след грешка на Уолас, Фонсека напредна отдясно и центрира, а Дойу удвои от два метра. Ларсен Туре намали с куриозен гол в 18-ата минута. Той преодоля Стефано Кунчев, но се подхлъзна на калния терен и въпреки рикошета в тялото му топката спря в мрежата.

Преди това Макриев пропусна да намали, а Кунчев с отличен рефлекс спаси вратата си минута преди втория гол на "акулите". Вратарят на бургазлии показа рефлекс и в 22-ата минута при удар на Старокин в долния десен ъгъл. Фонсека пък пропусна да вкара трети гол при третата атака на Черноморец в 25-ата минута.

Отново той бе близо до гол в 30-ата минута. Гофред го изведе по дясното крило след поредния пробив от зоната на Уолас. След това Фонсека преодоля Блажевич и стреля от малък ъгъл към празната врата, но топката мина покрай цялата голлинията и излезе в аут.

Отлично подаване на Владимир Гаджев завърши с нов гол на Туре в 34 минута. Бившият играч на Лил напредна зад защитата и майсторски прехвърли Кунчев.
Отново той този път с левия крак донесе пълен обрат на Левски в 38-ата минута. Старокин центрира остро отляво, Туре пое топката, преодоля бранител и със силен удар направи 3:2 за радост феновете по трибуните. В последните минути на полувремето Черноморец можеше да изравни, но Блажевич спаси опасен удар на Траянов.

Втората част започна с девет промени за Левски и пет за "акулите". Пламен Илиев със страхотен рефлекс изби удар отблизо на Фонсека, а в 56-ата минута Макриев намери Онянов, който с диагонален удар направи 4:2 и вкара своя първи гол със синята фланелка.

След глупав фаул на Пламен Димов в 65-ата минута се стигна до центриране пред Илиев. Каращият проби англичанин Джонсън игра с глава и топката спря в мрежата.

Страхотен пробив на Мики Орачев, който замени Уолас в 85-ата минута завърши с гол на Борислав Цонев за крайното 5:3. Секунди преди края Огнянов попусна да вкара втори гол в дебюта си, след като Кунчев спаси удара му.

Цветан Генков пропусна мача заради болест, а Гари Родригес напусна днес клуба и се очаква в понеделник да подпише договор с испанския Елче. Следващата контрола на "сините" е на 29-и янауари на същия стадион срещу домакините от Созопол.

5:3 Б. Цонев (85)

ЛЕВСКИ: Горан Блажевич, Стивън Петков, Диан Иванов, Аймен Белаид, Уолас, Владимир Гаджев, Орлин Старокин, Кевин Брю, Мирослав Иванов, Ларсен Туре, Димитър Макриев
Второ полувреме:Пламен Илиев, Дъстли Мюлдер, Даниел Димов, Пламен Димов, Уолас (60-Мики Орачев), Станислав Ангелов,Антон Огнянов, Радослав Цонев, Борислав Цонев, Владислав Мисяк, Димитър Макриев (60-Илия Димитров)

ЧЕРНОМОРЕЦ: Кунчев, Чико Гомес, Т. Траянов, Дамчевски, Балтанов, М. Ангелов, Фонсека, В. Траянов, Стоянов, Дойу, Гофред
Резерви: Пехливанов, Манзаро, Еукаяд,Минчев, Стефанов, М. Димов, Джонсън

Снимки: Марин Маринов, Sportal.bg

ГАЛЕРИЯ от мача ЛЕВСКИ - ЧЕРНОМОРЕЦ 5:3 - ТУК!!!