Младок засенчи гласения за заместник на Пинто

Бразилският ляв бек Уолас Перейра, който кара проби при Левски остави противоречиви впечатления с представянето си по време на първата контрола на "сините" за 2014-а година. Бранителят започна като титуляр срещата с Черноморец и в началото на мача бе крайно неориентиран в изявите си на терена. Уолас позволи на Фонсека да го премине леко за втория гол на бургазлии, а след това допусна още неточности. Към края на полувремето представянето му се подобри и направи няколко добри намеси в отбрана. В 36-ата минута той блокира удар на Готфред, който почти сигурно щеше да влезе в мрежата на Блажевич. Малко по-късно пък отправи нелош далечен удар към вратата на съперника, който обаче мина над гредата.

През втората част Уолъс остана на терена до 58-ата минута, когато бе заменен от Мики Орачев. Младокът се отчете с асистенция и обра овациите на публиката за сметка на бразилеца.

Уолас е вкарвал на Левски в турнира Лига Европа през сезон 2010 – 2011. Тогава "сините“ бяха в една група с белгийците. На "Герена“ българите спечелиха с 3:2, но паднаха като гости с 0:1 именно след точен изстрел на бразилеца.

Бразилският бек е на 27 години и след като напуска Бразилия преминава в Шериф Тираспол. В Молдова Уолас става шампион два пъти. За този отбор записва 80 мача и 7 гола. През 2008 година левият бранител се мести в Норвегия, където носи екипа на Фредрикстад. От 2010 до 2013 той защитава цветовете на Гент. В последните два сезона по-скоро е резерва, а от лятото е свободен агент.

ГАЛЕРИЯ от мача ЛЕВСКИ - ЧЕРНОМОРЕЦ 5:3 - ТУК!!!

снимка: Марин Маринов, Sportal.bg