Цецо Соколов и Тренто напред в ШЛ след ново 3:1 над Нолико (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболният шампион на Италия Диатек (Тренто), където играе българската звезда Цветан Соколов, без проблеми продължи напред в следващата фаза на плейофите в Шампионската лига. Възпитаниците на треньора Роберто Серниоти надиграха у дома белгийския Нолико (Маасейк) с 3:1 (25:23, 25:19, 26:28, 25:23) в мач-реванш от Плейофи 12, игран тази вечер пред над 2000 зрители в зала "Пала Тренро".

Така след два успеха с по 3:1 гейма Цецо Соколов и компания се класираха за Плейофи 6, където ще срещнат руския гранд Белогорие (Белгород), който отстрани черногорския Будванска ривиера (Будва). Първата среща ще бъде между 4-ти и 6-ти февруари в Русия, а реваншът седмица по-късно в Италия.

Първият гейм на срещата започна малко по-добре за домакините, които дръпнаха с 6:3 след атака на Филипо Ланца и блокади на аржентинския център Себастиан Соле и португалския национал Алешандре Ферейра. Въпреки тайм-аута за наставника на Нолико Ерик Верстратен, разликата се запази до 8:5. Постепенно преднината на трентинци нарасна до 12:8 след контра на Цветан Соколов и до 14:9 след ас на Емануеле Бирарели. Второто техническо прекъсване пък дойде при резултат 16:10 след технична атака на Ферейра. Предимството на Тренто стана 19:12, но след това Нолико намали изоставането си до 19:16 след блокада на холандеца Михаел Паркинсон последвана от контра и ас на американеца Джефри Менцъл. Шампионите на Италия върнаха две точки благодарение на Соколов - 21:16, но след това белгийският тим стопи разликата до 24:23 след силни изяви на аржентинския национал Федерико Перейра. Все пак Тренто взе гейма с 25:23 след поредна силна атака на Цецо Соколов.

Втората част също тръгна добре за момчетата на Роберто Серниоти, които поведоха със 7:4 след серия от силни сервиси на Цецо Соколов, включително и два аса. Постепенно преднината на Тренто набъбна до 12:6 след три последователни грешки на Джефри Менцъл от гостите, а след това до 16:8 след атака през центъра на Себастиан Соле. Нолико успя да намали до 19:16 отново благодарение на Федерико Перейра, но трентинци затвориха гейма в своя полза при 25:19 след нови отлични атаки на Соколов и Соле и грешка на Матиас Раймекерс от Нолико. Така на практика шампионите на Италия се класираха за следващата фаза на плейофите в ШЛ.

За началото на третия гейм Роберто Серниоти направи 4 промени в състава си като пусна в игра Джакомо Синтини, Матео Бургщалер, Давид Сабо и Микеле Федрици съответно на местата на Донълд Съксо, Емануеле Бирарели, Цветан Соколов и Филипо Ланца. Все пак Тренто поведе с 4:1 след две блокади на Бургщалер. До техническата пауза Нолико успя да намали до 8:7 след силна игра на Федерико Перейра. Последва серия от силни сервиси на Алешандре Ферейра, включително три последователни аса, и 12:7. Последва ново отпускане в тима на домакините, което позволи на гостите от Белгия първо да намалят разликата до 15:13 след нови отлични атаки на Перейра, а след това даже да изравнят при 18:18 след грешка в атака на Сабо. Тимът на Ерик Верстратен дори успя да дръпне с 20:18 след две атаки на Джефри Менцел. Постепенно Тренто стигна до равенство при 23:23 след успешна атака на Сабо, но в крайна сметка Нолико измъкна трудно гейма с 28:26 след блокада на Франсоа Лекат и намали изоставането си на 1:2 гейма.

Четвъртата част започна равностойно до 4:4 и 7:7, след което Тренто поведе с 12:9 след блокади на разпределителя Джакомо Синтини и Себастиан Соле. Последва ново равенство при 14:14 след контра на Федерико Перейра. Двата отбора продължиха равностойно до 19:19, след което домакините отново дръпнаха в резултата с 22:19 след блокада и ас на Давид Сабо. В крайна сметка Тренто спечели гейма с 25:23 след грешка от сервис на Перейра, а с това и мача с 3:1.

Цветан Соколов отново стана най-резултатен за Тренто, въпреки че игра само в първите два гейма. Българският диагонал завърши с 13 точки (1 блок, 3 аса и 50% ефективност в атака) за успеха, с колкото завърши и Себастиан Соле (5 блока и 53% ефективност в атака). Алешандре Ферейра пък добави 12 точки (2 блока, 3 аса, 44% ефективност в атака и 26% перфектно посрещане) за победата. За тима на Нолико аржентинецът Федерико Перейра реализира страхотните 24 точки (2 блока, 4 аса и 53% ефективност в атака), но и неговите усилия не помогнаха за успеха.
ТРЕНТО: Донълд Съксо 3, ЦВЕТАН СОКОЛОВ 13, Алешандре Ферейра 12, Филипо Ланца 6, Себастиан Соле 12, Емануеле Бирарели 5 - Масимо Колачи-либеро (Джакомо Синтини 1, Давид Сабо 11, Микеле Федрици 10, Матео Бургщалер 4)
Старши-треньор: Роберто Серниоти
НОЛИКО: Винченцо Девани, Федерико Перейра 24, Джефри Менцъл 19, Франсоа Лекат 7, Матиас Раймекерс 11, Михаел Паркинсон 6 - Берт Дерконинген-либеро (Матиас Валкиерс 4, Вилхелм Нилсон)
Старши-треньор: Ерик Верстратен.

СНИМКИ: CEV.LU

ГАЛЕРИЯ от мача ТРЕНТО - НОЛИКО 3:1 - ТУК!!!