Атлетико (Мадрид) не се възползва от издънката на Барса (видео)

Атлетико Мадрид не успя да се възползва от издънката на Барселона и да оглави еднолично класирането в Примера дивисион. "Дюшекчиите" завършиха 1:1 у дома срещу Севиля и останаха с 51 т., колкото има и Барселона след 1:1 срещу Леванте.
Най-щастливи от тези резултати са на "Сантяго Бернабеу", тъй като така Реал Мадрид скъси само на точка дистанцията до двата лидера в класирането.

Така воденият от Диего Симеоне тим за втори път от началото на сезона не успя да се възползва от грешна стъпка на Барселона и да излезе начело в класирането. Иначе двубоят започна, след като вече се знаеше, че каталунците са загубили точки при гостуването си на Леванте. Феновете на трибуните екзалтирано очакваха любимците им да спечелят и да оглавят Примера. В 12-ата минута Фелипе Луиш изтръгна дълбока въздишка от трибуните, след като негов изстрел мина на сантиметри от гредата. Звездният миг за "дюшекчиите" настъпи шест минути по-късно.

Давид Вийя овладя подаване от корнер в наказателното поле след заучена комбинация. Опитният стрелец шутира точно по тревата и прати кълбото в долния ляв ъгъл. Това означаваше, че Атлетико се откъсва на две точки пред Барса. Гостите от Севиля обаче заиграха много кораво след почивката и създаваха опасности пред вратата на Куртоа. Атмосферата на терена се нажежи до червено. В 71-ата минута Хуанфран фаулира Карлос Бака в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Играчите на Атлетико близо две минути спориха с рефера без резултат. В крайна дузпата беше изпълнена от Иван Ракитич.

Въпреки, че Куртоа усети посоката, в която хърватинът ще бие, не успя да неутрализира удара му. До края мача беше изпълнен с грубости от страна на играчите на Севиля, които пазеха резултата. В 89-ата минута Алберто Морено получи директен червен картон за грубо влизане в краката на Раул Гарсия. Напрежението продължи и след последния съдийски сигнал, който настъпи след четириминутно продължение.