Петзвезден Реал Мадрид вилня в Севиля (видео)

Отборът на Реал Мадрид разби с 5:0 Бетис като гост в среща от 20-ия кръг на Ла Лига, игран на "Бенито Вийямарин". Попаденията в Севиля, повече от които бяха изключително атрактивни, отбелязаха Кристиано Роналдо (10), Гарет Бейл (25), Карим Бензема (45), Анхел ди Мария (62) и Алваро Мората (90). "Белите" разбиха последния в класирането и временно се изкачиха на върха с равни точки с Барселона и Атлетико Мадрид.

Карло Анчелоти за първи път повтори стартовия състав от предния шампионатен мач с Еспаньол. Наставникът отново избра 4-3-3 с Анхел ди Мария като вътрешен полузащитник. Триото в предни позиции беше Гарет Бейл, Карим Бензема и Кристиано Роналдо. И Хуан Карлос Гаридо се спря на 4-3-3. В атака за севилци действаха Лео Баптищао, Хорхе Молина и Рубен Кастро.

Първият шанс се откри пред Пепе в седмата минута. Централният бранител стреля близко до целта след корнер. В ответната атака Рубен Кастро отправи шут от 20 метра и топката попадна в ръцете на Диего Лопес. "Златната топка" Кристиано Роналдо се появи на небосклона с великолепен гол в десетата минута. Португалската машина реализира с прекрасен мощен изстрел от 20 метра, като вратарят Стефан Андерсен остана препариран. Впоследствие беше изчислено, че шутът му е бил със скорост от 115 километра в час.

В 13-ата Дидак Вила проби и центрира добре, но Лео Баптищао не стигна до топката на втората греда. В 22-ата Кристиано с лекота задмина двама съперника, но не шутира точно. В 25-ата "лос бланкос" удвоиха резултата. Гарет Бейл получи шанс да покаже майсторство от пряк свободен удар и го направи. Уелсецът прати кълбото в ъгъла на стената - 0:2.

В 30-ата Кристиано получи страхотна топка от Бейл сам срещу вратаря, но не овладя прецизно. В 35-ата Салва Севийя беше близо до попадение при удар с глава. В 39-ата сантиметри не стигнаха на Рубен Кастро при много добро центриране към голмайстора. Секунди преди почивката Карим Бензема също реализира прекрасен гол във вратата на Андерсен. "Зелено-белият" страж отново беше безпомощен при страховит шут на Бензема в близкия ъгъл - 0:3.

Втората част започна с положение пред Кристиано Роналдо. В 50-ата обърканият Антонио Амая за малко не си отбеляза автогол. Минута по-късно Андерсен спаси сам срещу Кристиано. В 58-ата португалската "седмица" пробва отдалеч и вратарят улови. В 60-ата стражът спаси и опит на Бензема.

В 62-ата минута Анхел ди Мария реализира от над 30 метра. След изпълнен корнер топката попадна в аржентинеца, който шутира отдалеч и намери много точно левия ъгъл на вратаря. Едва в 79-ата андалсците имаха възможност за гол, но Паулао не беше точен с глава.

Лука Модрич беше поредният очи в очи с Андерсен, но хърватинът не показа нюх към гола. В 90-ата минута резултатът беше дооформен след попадение на резервата Мората. Марсело Виейра центрира отляво, Кристиано не сполучи в опит за задна ножица, топката попадна в испанския младжки национал и той отбеляза за 0:5.

Тимът на Карло Анчелоти записа четвърта последователна победа в Ла Лига. Кристиано Роналдо пък вече има 21 отбелязани гола в шампионата. Карим Бензема вкара своя стотен гол за Реал Мадрид в среща номер 210. Следващият мач на Мадрид е във вторник срещу Еспаньол за Купата на краля.