"Вратарският" гол на Кристиано и червеният картон на Коентрао срещу Осасуна (видео)

Още в първия си мач след получаването на "Златната топка" за 2013 година Кристиано Роналдо вкара гол. Е, попадението не беше шедьовър и сериозна вина за него имаше противниковият вратар, но това едва ли има голямо значение за португалската мегазвезда и феновете на Реал Мадрид. "Белите" победиха с 2:0 като гости Осасуна в мач-реванш от турнира за Купата на краля в Испания и елиминираха съперника си с общ резултат от двете срещи 4:0.

В 21-ата минута Кристиано стреля от фаул, стражът на домакините Андрес Фернандес боксира лошо топката и тя мина между краката му, за да се озове в мрежата за 0:1. Десет минути след почивката аржентинецът Анхел ди Мария реализира втория гол за "лос меренгес".

Друга любопитна ситуация в мача бе изгонването на сънародника на CR7 - Фабио Коентрао. Левият бек, който е свързван с трансфер в Манчестър Юнайтед, получи втори жълт и съответно червен картон пет минути преди края. Коентрао бе изгонен за очевидно нарушение при на практика решен мач.