"Златната топка" Роналдо блесна срещу Осасуна (видео)

Реал (Мадрид) победи с 2:0 на Осасуна в 1/8-финал реванш за Купата на краля и с общ резултат 4:0 се класира в следващата фаза. Попаденията за "белия балет" отбелязаха носителят на "Златната топка" Кристиано Роналдо от фаул в 21-ата минута и аржентинецът Анхел ди Мария в 55-ата. Двубоят ще се запомни с грешката на стража на домакините Андрес Фернандес при гола на Роналдо и феноменалният пробив на Хесе Родригес, който асистира на Ди Мария за второто попадение.
Съперник на мадридчани в спора за мястото на 1/2-финалите ще бъде тимът на Еспаньол, който отстрани Алкоркон.

Двубоят започна с очакван домакински натиск, който не даде очаквания резултат, въпреки някои грешки в отбраната на гостите. В 8-ата минута Кристиано Роналдо се опита да надбяга трима от Осасуна, но пробивът му беше спрян с грубо нарушение от Ойер, който получи жълт картон. Преди това за реплика от резервната скамейка същата санкция получи и Ориол Риера.
Последваха силни минути за гостите, но Хесе Родригес и Иско не успяха да се възползват от открилите им се възможности.

Кристиано Роналдо взе нещата в свои ръце. Първо звездата на мадридчани спечели ъглов удар, който не доведе до нищо. В 21-ата минута португалецът се нагърби с изпълнението на пряк свободен удар, отсъден за нарушение срещу него от Лое. Роналдо изстреля истинска бомба, вратарят Фернандес опита да боксира топката, но доста несръчно, тя тупна пред него, мина между краката и влезе в мрежата. Това беше първи гол за Роналдо в турнира, а с него попаденията му за Реал през сезона се закръглиха на 30 (20 в Примера дивисион, 9 в Шампионската лига и 1 за Купата).

В 27-ата минута Реал организира поредната си силна атака. Иско намери Роналдо на левия фланг, португалецът проби в наказателното поле, стреля, но този път стражът Фернандес се справи.
Десет минути преди края Роналдо отново пробва рефлекса на стража на Осасуна, но волето му от 25 метра беше отразено. В 36-ата минута Чаби Алонсо стреля от позиция, фронтално пред вратата на Осасуна, но ударът му беше доста неточен. Също неточен беше и Анхел ди Мария. Аржентинецът стреля от движение след пас на Роналдо, но топката прелетя над вратата.

Домакините се активизираха в края на полувремето и стигнаха до две добри възможности за гол. Първо хубав удар с левия крак на Алваро Сехудо мина под плонжа на Касийяс и удари страничната греда. Минута по-късно и Де лас Куевас стреля в десния ъгъл, но този път Касийяс се намеси добре. До края на полувремето стражът трябваше да се намесва още веднъж.
Осасуна пробва да стигне до нещо в началото на второто полувреме в опит да се спаси от загуба, но всичко в мача свърши в 55-ата минута. Хесе Родригес проби отдясно, почти от аутлинията върна топката назад, тя попадна в Анхел ди Мария, който с мощен удар направи Фернандес безпомощен.

При този резултат Карло Анчелоти реши да извади от игра Кристиано Роналдо, който беше заменен от скъпата лятна покупка на "белия балет" Гарет Бейл. Уелсецът така и не направи нещо запомнящо се на терена за краткия си престой.

Пет минути преди края на мача Реал (Мадрид) остана с човек по-малко на терена. Фабио Коентрао получи втори жълт картон за грубо нарушение срещу Роберто Торес. Първият си картон португалецът получи за разправия през първото полувреме.

Влезлият като резерва в 68-ата минута на мястото на Хесе Родригес Мората пък беше принуден да напусне игра две минути преди края на редовното време по медицински причини и остави Реал с девет души. Младият футболист получи удар в главата само три минути след появяването си на терена. Той помъчи се да доиграе мача, но отокът в окото му стана много голям.

До края на мача на се случи нищо интересно и макар и с дедет души на терена, Реал успя да опази мрежата си суха.
С успеха "белия балет" остава без загуба през 2014 г. и вече е в серия от 16 мача без загуба във всички турнири.

Осасуна - Реал Мадрид 0:2
0:1 - Роналдо (21)
0:2 - Ди Мария (55)

Осасуна: Фернандес, Ойер, Флано, Лотиес, Ориол (65-Сатрустеги), Пунял, Лое, Сехудо (61-Гарсия), Торес, Де лас Куевас (81-Риера), Акуня.

Реал Мадрид: Касийяс, Коентрао, Рамос, Пепе, Арбелоа, Алонсо (64-Каземиро), Ияраменди, Роналдо (62-Бейл), Иско, Ди Мария, Хесе (69-Мората).

Ж.К.: Ойер, Риера, Торес; Арбелоа, Коентрао (2)