Холандия отнесе Кипър с 3:0 и чака Чехия - България

Волейболистите на Холандия записаха чиста победа над аутсайдера Кипър с 3:0 (25:21, 25:15, 25:23) в последния си 3-ти мач на световната квалификация в Опава. Успехът бе втори за "лалетата", които се изравниха на първото място с България с актив от 6 точки, но имат по-лоша геймова разлика.

На теория възпитаниците на Едвин Бене запазиха минимални шансове да се класират на първо място и да получат право да участват на Мондиал 2014, но те минават само през задължителна победа на Чехия над България с 3:0.

"Лалетата" спечелиха много трудно третата част, след като Кипър поведе с 23:22, но не съумя да затвори гейма.

Томас Кьолевайн записа впечатляващите 16 точки (2 блока, 78% ефективност в атака), а Дик Коой добави още 12 точки за победата на Холандия.

Ахилеас Петракидис стана най-резултатен в мача с ъс 17 точки.

ХОЛАНДИЯ - КИПЪР 3:0 (25:21, 25:15, 25:23)
ХОЛАНДИЯ: Нимир Абдел-Азиз 1, Йерун Раувердинк 6, Дик Коой 12, Витце Койстра 9, Нийлс Клапвайк 2, Томас Кьолевайн 16 - Гайс Йорна-либеро (Роберт Андренга-либеро, Яник Ван Харскамп, Тим Кролис 5)
Старши-треньор: Едвин Бене
КИПЪР: Никос Кола 4, Владимир Кнежевич 9, Ахилеас Петракидис 17, Ангелос Алексиу 8, Антимос Економидес 2, Йоргос Христостому 5 - Маринос Папахристодулу-либеро
Старши-треньор: Константинос Петрос.