България срази Холандия с 3:0 и е само на 1 гейм от Мондиал 2014 (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболистите от националния отбор на България сразиха Холандия с 3:0 (25:18, 27:25, 25:14) в чешкия град Опава в най-важния си мач от световната квалификация. 1800 зрители в Спортана зала наблюдаваха решаващия двубой, който продължи час и 20 минути. Така възпитаниците на Камило Плачи се нуждаят утре да спечелят само 1 гейм в мача срещу домакините от Чехия, който е с начален час 19,30, за да се класират за Мондиал 2014 в Полша.

България поведе с 3:2 след атака на Цветан Соколов от зона 2. Блокада на Тодор Алексиев и 4:2. Атака на Тодор Алексиев доведе резултата до 5:2. Нова атака по правата на Тодор Алексиев от зона 4 - 6:3. Последва ас на Виктор Йосифов - 7:2. Николай Николов атакува през центъра за 8:4 при първото техническо прекъсване. Нова атака на Николай Николов през центъра донесе 9:5. Тодор Скримов атакува по диагонала от зона 2 за 11:8. Ас на Цветан Соколов донесе 12:8. Блокаут на Цецо Соколов и 13:8 за България. Нов ас на Цецо Соколов - 14:8. Двоен блок на Виктор Йосифов и Георги Братоев - 15:9. Георги Братоев спечели спорна топка на мрежата и България поведе с 16:10 при второто техническо прекъсване. Тодор Алексиев атакува мощно по диагонала от зона 2 за 17:11. Холандия записа 3 поредни точки и Камило Плачи взе прекъсване за България при 17:14. Цветан Соколов отигра следващото разиграване за 18:14. България поведе с 19:16 след грешка на Томас Кьолевайн. Виктор Йосифов доведе резултата до 21:17 след игра през центъра. Нова грешка на Йерун Раувердинк в атака и 22:17. Едвин Бене взе второто прекъсване за Холандия. Сервис в аут на Нийлс Клапвайк - 23:18. Тодор Алексиев изведе България до геймбол след блокаут - 24:18. Цветан Соколов закова последната точка в първата част за 25:18.

България поведе с 3:2 в началото на втората част. Атака на Цветан Соколов по диагонала от зона 2 и 4:3. Нова атака на Цветан Соколов по правата и 5:3. Тройна българска блокада спря атака на Нийлс Клапвайк - 6:3. Холандска атака в аут на Дик Коой и 7:3. Технично отиграване на Тодор Алексиев направи 8:4 при първото техническо прекъсване. Ас на Виктор Йосифов - 9:4. Страхотна контраатака на Тодор Алексиев след нов бомбен сервис на Виктор Йосифов - 10:4. Цветан Соколов атакува по правата, след като получи топката без блокада от Георги Братоев - 11:6. Нова атака на Цецо Соколов от зона 4 и 12:7. България поведе с 13:9 след грешен сервис на Йерун Раувердинк. Цветан Соколов отигра много трудна топка срещу двойна блокада за 14:10. Отлично отиграване по правата на Цветан Соколов и 15:11. Сервис в аут на Дик Коой направи 16:13 за България при второто техническо прекъсване. Витце Койстра намали разликата до 15:16. Камило Плачи взе веднага прекъсване за България. Тодор Алексиев атакува по диагонала от зона 4 за 17:15. Атака на Цветан Соколов в аут доведе до равенство 17:17. Атака в аут на Нийлс Клапвайк - 18:17. Холандия поведе с 19:18 след неразбирателство в нашия тим. Страхотен двоен блок на Николай Николов и Цветан Соколов - 19:19. Холандия стигна до геймбол при 24:22 след атака от зона 6 на Дик Коой. Камило Плачи взе второ прекъсване за България. тим Кролис би сервис в мрежата - 23:24. България изравни при 24:24 след мрежа на холандците. Едвин Бене взе прекъсване за Холандия. Страхотен блок на Николай Николов и геймбол при 25:24. Атака в аут на Нийлс Клапвайк - 26:25. Теодор Тодоров направи единична блокада за 27:25.

България поведе с 2:0 в началото на третата част след атака в аут на Нийлс Клапвайк. Сервис в аут на Йерун Раувердинк и 3:1. Последва ас на Цветан Соколов - 4:1. Атака по правата на Тодор Скримов - 5:2.  Тодор Алексиев направи 7:5 с остра атака от зона 2. Цветан Соколов заби поредната мощна атака в 3-ия метър за 8:6 при първото техническо прекъсване. Единичен блок на Николай Николов доведе до 9:6. Грешка на холандците направи резултата 10:6. Тодор Скримов направи 12:8 след блокаут. Ново отлично отиграване на Тодор Скримов за 13:9. Трета поредна атака на Тодор Скримов - 14:9. Цецо Соколов заби ас за 15:9. Едвин Бене взе прекъсване и направи двойна смяна, като пусна в игра втория си разпределител Яник Ван Харскамп и втория си диагонал Тим Кролис. Успешна атака по диагонала от зона 4 за Тодор Скримов и 16:10 при второто техническо прекъсване. Тодор Алексиев прокара топката между мрежата и блокадата на Холандия за 18:12. Страхотна блокада на Николай Николов и Георги Братоев - 19:12. Блокада на Тодор Алексиев направи 20:12. Ас на Георги Братоев 22:12. Тодор Алексиев атакува по острия диагонал от зона 4 за 23:12. Атака на Николай Николов през центъра доведе до мачбол при 24:14. Блокада на Тодор Скримов донесе успеха на Българи в третата част с 25:14 и 3:0 гейма в мача.

Цветан Соколов заби 19 точки (4 аса, 1 блок, 58% ефективност в атака), а Тодор Алексиев добави 13 точки (2 блока, 61% ефективност в атака, 29% перфектно и 29% позитивно посрещане). Тодор Скримов се отличи с 9 точки (1 блок, 67% ефективност в атака, 33% перфектно и 50% позитивно посрещане).

За Холандия Нийлс Клапвайк записа 11 точки (44% ефективност в атака), а Дик Коой добави още 10 точки (1 ас).

БЪЛГАРИЯ - ХОЛАНДИЯ 3:0 (25:18, 27:25, 25:14)

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев 3, Цветан Соколов 19, Тодор Алексиев 13, Тодор Скримов 9, Виктор Йосифов 5, Николай Николов 6 - Теодор Салпаров-либеро (Николай Пенчев, Теодор Тодоров 1)
Старши-треньор: Камило Плачи
ХОЛАНДИЯ: Нимир Абдел-Азиз 1, Йерун Раувердинк 3, Дик Коой 10, Витце Койстра 7, Нийлс Клапвайк 11, Томас Кьолевайн 4 - Гайс Йорна-либеро (Роберт Андренга-либеро, Тим Кролис, Янек Ван Харскамп)
Старши-треньор: Едвин Бене.

СНИМКИ: CEV.LU

ГАЛЕРИЯ от мача БЪЛГАРИЯ - ХОЛАНДИЯ 3:0 - ТУК!!!