Женско първенство по футбол: Лудогорец - Етър 3:0 /Почивка/

Чехия с чисто 3:0 над Кипър в Опава

Националният волейболен отбор на Чехия за мъже постигна първа победа на турнира в Група "I" от световните квалификации. Воденият от треньора Зденек Шмейкал тим би без проблеми аутсайдера Кипър с 3:0 (25:18, 25:21, 25:16) във втория си мач, игран тази вечер пред над 2500 зрители в Опава.

Така чехите са 2-ри в класирането с 3 точки след 1 победа и 1 загуба и геймово съотношение 3:3, колкото има и 3-ия - отбора на Холандия. Двата тима са с минимални шансове за първото място и класиране за Мондиала. Начело в класирането е България с 6 точки след 2 победи от 2 мача, която се нуждае само от един спечелен гейм в последната си среща утре именно срещу Чехия, за да си подпечата визата за световното първенство в Полша. Мачът между Чехия и момчетата на Камило Плачи е утре (5 януари) от 19,30 часа българско време и ще бъде предавана пряко по TV7, а преди това от 16,30 часа е двубоят между "лалетата" и кипърците.

Най-полезен за чешкия тим стана Давид Конечни с 15 точки (3 блока, 2 аса и 43% ефективност в атака), а Ян Щокър, който игра като посрещач, добави 12 точки (1 блок, 2 аса, 50% ефективност в атака и 25% перфектно посрещане) за победата. За отбора на Кипър Габриел Йоргиу и натурализираният сърбин Владимир Кнежевич завършиха с по скромните 9 точки.

КИПЪР - ЧЕХИЯ 0:3 (18:25, 21:25, 16:25)
КИПЪР: Никос Кола 6, Габриел Йоргиу 9, Владимир Кнежевич 9, Ангелос Алексиу 3, Антимос Економидес 2, Йоргос Хрисостому 2 - Маринос Папахристодулу-либеро (Ахилеас Петракидис 3, Николас Хараламбидес-либеро)
Старши-треньор: Петрос Контос
ЧЕХИЯ: Радек Мах 8, Владимир Соботка 10, Онджей Худечек 10, Ян Щокър 12, Онджей Була, Давид Конечни 15 - Петър Михалек-либеро (Павел Бартош 3, Адам Бартош 1)
Старши-треньор: Зденек Шмейкал.