Без Ники Михайлов Верона разпиля Лацио

Изненадата на сезона в Серия "А" Верона записа поредния си страхотен резултат, след като разгроми с 4:1 на своя "Марк Антонио Бентегоди" носителя на Купата на Италия Лацио. Без българския си вратар Николай Михайлов, който дори не бе включен в групата за мача, възпитаниците на Андреа Мандорлини изнесоха отличен мач и не оставиха никакви съмнения кой е по-добрият отбор на терена, за да се изкачат на петото място в класриането. Лацио пък инкасира трета загуба в последните си четири мача и затвърди, че не се намира в никак добра форма.

Лука Тони даде аванс на домакините след само пет минути игра, но Лукас Биля върна "орлите" в мача преди да е изминал и половин час. Все пак по-добрата игра на домакините даде резултат и в 44-ата минута Хуан Мануел Итурбе отново изведе Верона напред.

След почивката по-добрата игра на домакините продължи и централният бранител Ромуло направи резултата 3:1 в 63-ата минута от мача. Таранът Лука Тони пък довърши бъдещия съперник на Лудогорец в 1/16-финалите на Лига Европа с попадение в 78-ата минута.