Михайлов резерва при страхотен обрат на Верона

Отборът на Верона постигна страхотен обрат за 4 минути обрат срещу гостуващия тим на Аталанта и спечели с 2:1 на стадион "Марк Антонио Бентегоди" в мач от 15-ия кръг на Серия "А". Херман Денис изведе Аталанта напред в резултата в 42-ата минута, но в 82-ата Хуанито изравни, а в 86-ата Жоржиньо от дузпа донесе победата на отбора, воден от Андреа Мандорлини.

Броени дни, след като дебютира официално за Верона при загубата с 1:4 от Сампдория за Купата на Италия, българският национален вратар Николай Михайлов днес отново бе на пейката на резервите за сметка на титулярния бразилски страж Рафаел.

Три минути преди края на първото полувреме гостите от Бергамо откриха резултата. Попадението реализира аржентинският нападател Херман Денис след блестяща индивидуална акция. Денис нахлу в наказателното поле на домакините и технично копна топката, като прехвърли вратаря Рафаел.

В 56-ата минута младият аржентинец Хуан Мануел Итурбе пропусна златен шанс да изравни резлутата. В опита си да остави топката в игра, вратарят на гостите Андреа Консили допусна груба грешка, като подари кълбото на Лука Тони. Таранът-ветеран центрира към Итурбе, но аржентинецът не уцели опразнената врата с глава.

Минута по-късно стражът на Верона Рафаел не позволи на Денис да вкара втори гол в мача. Защитникът на веронци Алехандро Гонсалес се опита да изрита топката напред, но го направи по доста нескопосано и кълбото се отби от тялото на играч на Аталанта, като попадна в Херман Денис. Аржентинецът веднага стреля, но Рафаел изби в ъглов удар.

В 62-ата минута Лука Тони имаше малшанса да уцели напречната греда с глава и Верона пак не успя да стигне до гол. В 71-ата минута снажният Тони свали топката с глава за резервата Хуанито, който отправи мощен изстрел към вратата на Консили, но стражът изби. В 78-ата минута Консили отново направи решаващо спасяване, като този път попречи на резервата Даниеле Кача да изравни резултата.

В 82-ата минута усилията на домакините да стигнат поне до равенство най-сетне дадоха резултат и Хуанито изпрати топката в мрежата зад Консили с глава след центриране от корнер.

Две минути по-късно Денис можеше да върне преднината на Аталанта в резултата, но не уцели вратата от нелоша позиция, въпреки че ъгълът не бе твърде голям.

Нещата съвсем се объркаха за "нерадзурите" от Бергамо в 85-ата минута, когато Рикардо Кацола задържа откъсващия се очи в очи с Консили Даниеле Кача в наказателното поле на бергамаските. Това означаваше дузпа за Верона и червен картон за Кацола, който бе последен в отбрана. Жоржиньо превърна в гол отсъдената дузпа и обратът бе факт - 2:1 за Верона.

Верона заема шесто място в класирането с 25 точки - 2 по-малко от петия Фиорентина, докато воденият от Стефано Колантуоно тим на Аталанта е на 13-а позиция със 17.