Кошмарен дебют на Ники Михайлов за Верона (видео)

Националният вратар Николай Михайлов ще се опита да забрави колкото може по-бързо дебюта си като титуляр на вратата на Верона, който толкова много желаеше.
Ники инкасира четири гола при загубата с 1:4 от Сампдория в Генуа в среща  от четвъртия кръг за Купата на Италия. Така Верона отпадна, а на 1/8-финалите ще играе отборът на Сампдория, който е във възход след назначението на Синиша Михайлович за треньор. Съперник на Сампдория ще бъде отборът на Рома, който е без загуба досега през сезона.
За Николай Михайлов пък това беше първи официален мач за клубен тим от април насам, когато се контузи. През този период той пази в няколко срещи на националния тим, но във Верона не му беше гласувано доверие.

Първото попадение във вратата на националния ни страж падна след четвърт час игра, когато се с мощен удар почти от точката за изпълнение на дузпа се разписа Сансоне. Само минута преди това пък Донадел от Верона беше нацелил гредата.
В 20-ата минута кошмарът за Верона стана пълен, след като исландецът Биркир Бярнасон удвои. Десет минути преди кря на полувремето резултатът можеше да стане класически, след като защитник на Верона в опит да гардира топката докато тя напусне терена в аут позволи играч на Сампдория да му я отмъкне между краката и да стреля от малък ъгъл. Михайлов реагира, но топката мина под плонжа му и за негово щастие не достигна до връхлитящия Бярнасон.

В края на полувремето гостите от Верона се разиграха и притиснаха съперника в неговата половина. На три пъти съотборници на Михайлов бяха близо до така желания гол, но не им достигна малко точност.

През второто полувреме Сампдория си върна инициативата, а треньорът Синиша Михайлович започна да извършва смени на офанзивни с дефанзивни играчи, с което показа, че вече започва да пази резултата. Плановете му обаче трябваше да претърпят малка корекция, тъй като в 63-ата минута гостите от Верона стигнаха до намаляване на резултата. Самуеле Лонго получи топката в наказателното поле, стреля без подготовка и порази горния ляв ъгъл на вратата на домакините. Натискът на Верона се засили, а Сампдория се бранеше. В 82-ата минута гостите имаха претенции за дузпа, но такава не беше отсъдена. В суматохата Донати допусна грешка, която позволи на Ненад Кръстичич да пробяга половината терен и излязъл очи в очи с Михайлов да го преодолее с много силен удар. Малко по-късно бразилецът Ренан пък вкара отблизо четвърти гол и направи дебюта му още по-черен.

Сампдория - Верона 4:1

1:0 0 Сансоне (15)
2:0 - Бярнасон (20)
2:1 - Лонго (63)
3:1 - Кръстичич (82)
4:1 - Ренан (88)