Невероятният Суарес изведе Ливърпул на върха (видео)

Играещият поредния си невероятен сезон с екипа на Ливърпул уругвайски нападател Луис Суарес отново бе в основата на успеха на своя тим с 3:1 над Кардиф Сити, който изведе възпитаниците на Брендън Роджърс на първото място в класирането на английската Висша лига. Само ден след като подписа своя нов дългосрочен договор с Ливърпул, 26-годишният уругваец отбеляза два гола за успеха на "червените" на "Анфийлд", с което увеличи головата си сметка на 19 попадения в 12 срещи от началото на сезона. Освен това Ел Пистолеро подаде отлично на Рахим Стърлинг при третото попадение в полза на мърсисайдци в този мач.

Джордън Мъч вкара единственото попадение за гостите в 58-ата минута. Гостите се представиха по-добре след почивката и можеха да вкарат още голове във вратата на Симон Миньоле, но белгийският страж не им позволи да го сторят и така Ливърпул се изкачи на първото място в класирането с 36 точки след четвъртата си поредна победа в шампионата.

Ливърпул показа фантастична игра през първото полувреме, като вкара три гола на своя противник, а освен това на два пъти футболистите на домакините удряха гредите и имаха други опасни удари към вратата на Дейвид Маршал. Суарес даде аванс на Ливърпул в 25-ата минута, завършвайки с невероятно воле отлична многоходова комбинация на своя тим и пас на Джордън Хендерсън. Последваха опасни положения за втори гол, греда на Филипе Коутиньо, греда на Суарес и добри спасявания от страна на Дейвид Маршал.

В 42-ата минута обаче Луис Суарес се откъсна зад защитата на Кардиф и излезе очи в очи с вратаря, но изчака своя съотборник Рахим Стърлинг, за да му подаде топката на празна врата и той безпроблемно да удвои аванса на "червените". Само две минути по-късно Суарес направи резултата класически с нов прекрасен гол. Уругваецът прати топката в далечния ъгъл на вратаря с фалцов удар от границата на наказателното поле след пас с пета на Джордън Хендерсън.

През второто полувреме Ливърпул намали оборотите и това позволи на "сините птици" да погледнат по-сериозно към вратата на Симон Миньоле и да създадат напрежение в отбраната на домакините. В 58-ата минута Джордън Мъч получи отлична топка от пряк свободен удар и оставен непокрит в наказателното поле прониза Миньоле за 3:1. В следващите минути гостите на няколко пъти всяха смут в отбраната на Ливърпул при изпълнения на корнери и фаулове в близост до пеналтерията, но така и не стигнаха до втори гол. Те имаха сериозни претенции и за дузпа за задържане на Стивън Колкър от страна на Мартин Шкъртел, но реферът Лий Пробърт не посочи бялата точка.

В последните минути на мача Ливърпул отново започна да доминира и Луис Суарес за трети път прати топката в гредата, а сериозни положения пропуснаха Рахим Стърлинг и Джордън Хендерсън. Въпреки това едва ли някой от феновете на "Анфийлд" е бил разочарован от това, че не видя четвърто попадение във вратата на Маршал, след като домакините се изкачиха на върха в класирането с днешната си победа.