Ливърпул размаза Тотнъм със суперфутбол и се доближи на две точки от Арсенал (видео)

Ливърпул показа страхотен футбол и разгроми с 5:0 Тотнъм насред "Уайт Харт Лейн", благодарение на което мърсисайдци се върнаха на второ място във временното класиране само на две точки зад лидера Арсенал. Луис Суарес (18' и 84') вкара два гола и направи две асистенции за изразителния успех на селекцията на Брендън Роджърс. Така уругваецът има вече 17 шампионатни попадения от началото на сезона. Джордан Хендерсън (40'), Джон Фланаган (75') и Рахим Стърлинг (89') също записаха имената си сред голмайсторите. Тотнъм не показа нищо днес, а домакините бяха затруднени и от факта, че от 63-ата минута останаха в числено намален състав заради червения картон на Паулиньо.

Роберто Солдадо се завърна в титулярния състав на Тотнъм след хеттрика, който отбеляза през седмицата в Лига Европа. Джърмейн Дефоу остана на скамейката, а Сандро и Паулиньо стартираха  като опорни халфове.

Само една промяна бе направил в своя стартов състав Брендън Роджърс, като на мястото на контузения капитан Стивън Джерард започна Лукаш Лейва. Голмайсторът на мърсисайдци Луис Суарес пък бе с капитанската лента.

В първите няколко минути домакините започнаха активно, но постепенно Ливърпул наложи тотален натиск, като много деен в предни позиции за гостите бе Рахим Стърлинг, който затрудняваше много отбраната на "шпорите" със скоростните си пробиви по десния фланг. Това създаде няколко разбърквания пред вратата на  Лорис. В 16-ата минута гостите логично стигнаха до гол. Майкъл Доусън пресече, но не успя да изчисти топката след едно извеждащо подаване на Стърлинг, Хендерсън реагира мигновено и успя да пусне към Суарес, който стреля елегантно в далечния на Лорис ъгъл - 0:1 и 13-и гол за уругваеца в последните осем мача.

В 28-ата минута Коутиньо бе напът да удвои аванса на гостите, след като стреля от въздуха от границата на наказателното поле, топката рикошира в земята, след което разтресе напречната греда. След това и Глен Джонсън стреля опасно, но топката профуча встрани. В 32-ата минута Шадли пропусна най-добрата възможност за Тотнъм до момента, след като бе изпуснат в малкото наказателно поле и засече с глава центриране на Холтби от корнер, но топката мина над вратата. Веднага след това Суарес пропусна нова възможност, когато Лорис се опита да пресече с глава дълго подаване, напусна вратата си, топката стигна до уругваеца, който се забави и изстрелът му бе блокиран.

Джордан Хендерсън удвои в 40-ата минута. Халфът бе изведен очи в очи с Лорис, вратарят изби първия му удар, топката стигна до Суарес, но и неговият изстрел бе избит от френския страж, но при третия опит Хендерсън прати топката във вратата.

Две минути преди почивката Симон Миньоле отигра непохватно с крак, топката му избяга, а Солдадо изблъска с рамо вратаря, който падна, като през това време нападателят прати топката в мрежата му.  Попадението бе отменено заради нарушение.

В 49-ата минута гредата спаси Тотнъм от трети гол, когато Сако засече с глава центриране не Стърлинг. В 63-ата минута домакините останаха с човек по-малко заради директен червен картон на Паулиньо, който влезе опасно, изритвайки Суарес в гърдите.

1/4 час преди края Джон Фланаган направи 0:3, след като засече центриране на Суарес и вкара много хубав гол, при който топката рикошира в напречната греда и влезе във вратата. В 84-ата минута Луис Суарес покачи на 4:0. Уругваецът бе изведен добре от Алберто и прехвърли елегантно Лорис. Минута преди края Стърлинг овенча добрата си игра днес и закръгли на 0:5, след като бе изведен от Суарес и стреля покрай стража на Тотнъм.

Ливърпул е на второ място - само на две точки от лидера Арсенал. Тотнъм е седми с изоставане от шест точки зад мърсисайдци.