Тотнъм пак бие, българин вкара първия гол във вратата им (видео)

Английският Тотнъм продължава с отличното си представяне в Лига Европа, след като днес записа четвърта поредна победа от четири мача в груповата фаза на турнира, налагайки се с 2:1 над молдовския шампион Шериф Тираспол. По този начин възпитаниците на Андре Вилаш-Боаш си осигуриха място в следващия етап от надпреварата, събирайки 12 точки. Интересен е фактът, че първия гол в мрежата на "шпорите" този сезон заби българин. Това направи бившият футболист на Левски и Литекс Исмаил Иса, който бе точен за крайното 2:1 в 72-ата минута. Преди това Ерик Ламела и Джърмейн Дефоу от дузпа бяха дали аванс на лондончани.

Ерик Ламела откри резултата с първия си гол за Тотнъм от трансфера си на стойност 30 милиона паунда от Рома. Аржентинското крило бе оставен непокрит в наказателното поле на молдовците само на десетина метра от вратата и с плътен удар в близкия ъгъл не остави шансове на Томич за 1:0.

Само няколко минути по-късно Ламела спечели и дузпа за своя тим, след като бе съборен в наказателното поле от бранител на домакините, а от бялата точка Джърмейн Дефоу прати топката мощно в горния десен ъгъл зад Томич за 2:0.

В 72-ата минута дойде мигът на Исмаил Иса, който с акробатичен удар прати топката в мрежата на Брад Фридъл. Той изпревари бранителите на Тотнъм за една избита от американския вратар топка и с красиво воле отбеляза първия гол във вратата на Тотнъм в групите на Лига Европа този сезон.

ТОТНЪМ - ШЕРИФ (ТИРАСПОЛ) 2:1
1:0 Ламела (60)
2:0 Дефоу (67) д.