Пламен Константинов и Губерния на 1/4-финал за Купата на CEV

Българският треньор Пламен Константинов и неговият Губерния (Нижни Новгород) се класираха за 1/4-финалите на втория по сила европейски клубен турнир - Купата на CEV. Момчетата на Константинов спечелиха като гост срещата-реванш от 1/8-финалите срещу чешкия Дукла (Либерец) с 3:0 (25:17, 25:16, 25:23).

Така след две победи с по 3:0 гейма руският тим се класира за 1/4-финалите на турнира. Там съперник на Губерния ще бъде френския Араго де Сет, който отстрани румънския Крайова след два успеха с 3:1 и 3:2. Първият мач между Губерния и Араго ще бъде между 14-ти и 16-ти януари 2014 година във Франция, а реваншът е седмица по-късно.

Руският национал Николай Павлов стана най-резултатен за Губерния с 13 точки (87% ефективност в атака), въпреки че игра само в първите два гейма. Сергей Савин (1 ас, 56% ефективност в атака и 40% перфектно посрещане) и влезлият като резерва Игор Тюрин (1 ас и 75% ефективност в атака) пък добавиха по 10 точки за победата на руснаците. За тима на Дукла Марек Беер (1 блок и 90% ефективност в атака) и резервата Якуб Венчовски (1 ас и 53% ефективност в атака) завършиха с по 10 точки.

ДУКЛА (ЛИБЕРЕЦ, ЧЕХИЯ) - ГУБЕРНИЯ (НИЖНИ НОВГОРОД, РУСИЯ) 0:3 (17:25, 16:25, 23:25)
ДУКЛА: Ян Хадрава 3, Марек Беер 10, Райън Бъроу 4, Якуб Янух, Либор Лайкеп 2, Алес Справка 9 - Вацлав Копачек-либеро (Якуб Венчовски 10, Адам Зайичек, Павел Резничек, Томаш Хиски 1)
Старши-треньор: Михал Некола
ГУБЕРНИЯ: Мико Еско 1, Николай Павлов 13, Сергей Савин 10, Милош Никич 8, Никита Лямин 4, Алексей Кулешов 4 - Александър Янутов-либеро (Павел Абрамов 2, Олег Съйчев 2, Максим Шулгин 2, Игор Тюрин 10)
Старши-треньор: ПЛАМЕН КОНСТАНТИНОВ.