Пламен Константинов и Губерния с чисто 3:0 в първия 1/4-финал за Купата на CEV

Българският треньор Пламен Константинов и неговият Губерния (Нижни Новгород) спечелиха без особени проблеми първия мач от 1/4-финалите на втория по сила европейски клубен турнир - Купата на CEV. Момчетата на Константинов надделяха категорично като гости над френския Араго (Сет) с 3:0 (25:23, 25:22, 25:12) в първата среща от 1/4-финалите, играна тази вечер пред около 500 зрители в залата на Двореца на спорта "Пиер де Кубертен" в Монтпелие.

Мачът-реванш е следващия четвъртък (23 декември) от 17,00 часа българско време. При нов успех Губерния ще се класира за т.нар. "Чалъндж" кръг на турнира, където ще срещне гръцкия гранд Олимпиакос (Пирея) с Боян Йорданов, който отпадна от Шампионската лига.

Руският национал и звезда на тима Николай Павлов отново стана най-полезен за Губерния с 22 точки (2 блока, 1 ас и 61% ефективност в атака), а Сергей Савин добави 17 точки (3 блока, 1 ас и 52% ефективност в атака) за победата. За тима на Араго Томас Ламоазе (2 блока и 32% ефективност в атака) и естонецът Кейт Пупарт (60% ефективност в атака и 27% перфектно посрещане) завършиха съответно с 13 и 12 точки.
АРАГО: Ларс Лоршайд 3, Мелиуахел Таканико 1, Фредерик Бараа 5, Лукас Бауер 7, Кейт Пупарт 12, Томас Ламоазе 13 - Елиът Трайлс-либеро (Грейъм Виграс 3, Никола Росар-либеро)
Старши-треньор: Патрик Дуфлос
ГУБЕРНИЯ: Мико Еско 2, Николай Павлов 22, Сергей Савин 17, Милош Никич 5, Алексей Кулешов 7, Алексей Остапенко 4 - Александър Янутов-либеро (Андрей Дранишников)
Старши-треньор: ПЛАМЕН КОНСТАНТИНОВ.