Туре отново блести, а Левски изпревари ЦСКА и Ботев (Пд) (видео+галерия)

Отборът на Левски се възползва от грешните стъпки на конкурентите си ЦСКА и Ботев (Пловдив), след като победи с 2:0 Черноморец в среща от 22-ия кръг на “А” група и така се изкачи на четвърто място. Ларсен Туре (52) и Димитър Макриев (65) донесоха третата поредна победа на столичани пред малко публика на “Георги Аспарухов”.

“Сините” вече имат актив от 40 точки, като изостават на една от третия Локомотив (Пловдив) и на седем от лидерите Лудогорец и Литекс. Интересното е, че идния уикенд  “смърфовете” и “оранжевите” се срещат в пряк сблъсък на "Лаута".

Наставникът на столичани Антони Здравков направи само една промяна от успеха срещу шампионите в Разград. Алехандро Перес замени наказания Станислав Ангелов.

Още в първите минути Ник Дашев изби удар от фаул на Гаджев, след което се намеси добре при изстрел на Туре. Последният в следващите минути пропусна още веднъж.
Най-добрата атака на гостите бе в 28-ата минута, когато получилият преди това жълт картон Перес изчисти удар на Манзоро.
Макриев с глава от няколко метра пропусна да открие в 39-ата минута. Гаджев стреля встрани, а в даденото продължение Макриев преодоля Дашев, но от малък ъгъл стреля високо над вратата.
При първата си добра атака след почивката Левски поведе. В 52-ата минута Мюлдер бе изведен отдясно. Холандецът върна към своя сънародник Гари Родригес, който се подхлъзна преди да стреля и топката попадна на крака на Туре. Французинът стреля и топката спря в мрежата на "акулите". Попадението е четвърто за бившия играч на Лил, който донесе и победата срещу шампионите в миналия кръг.
Макриев направи 2:0 в 65-ата минута след отлично подаване на Родригес, който нахлу отдясно. Това е третият гол на нападателя за сезона. Малкото публика на "Герена" стана на крака 180 секунди по-късно, за да изпрати с аплодисменти може би най-добрият на терена Туре, който бе заменен от Мирослав Иванов. Деко и Родригес пробваха да вкарат нов гол, но до такъв не се стигна.
Тимът на Димитър Димитров – Херо пък не затрудни домакините, като това е първият съперник този сезон, тръгнал си от “Герена” без да има чисто положение за гол, което е още една добра новина за защитата на домакините.
В неделя Левски гостува на Нефтохимик в Сливен, като при успех има реален шанс да зимува трети, ако пловдивското Локо не победи Литекс.