Невероятен кошмар за Юве в Истанбул, Снайдер изхвърли "бианконерите" от ШЛ (видео)

Изненадващо италианският гранд Ювентус изхвърча от Шампионската лига, след като загуби с 0:1 прекратения вчера мач с Галатасарай в Истанбул. В герой за турците се превърна Уесли Снайдер, който е бивша звезда на вечния съперник на "бианконерите" - Интер. Холандският плеймейкър бе точен в 85-ата минута с красив диагонален удар. Гостите имаха нужда от победа или равенство, за да продължат на осминафиналите.

Тимът на Роберто Манчини събра актив от седем точки и изпревари с една Юве, който ще продължи участието си в евротурнирите напролет в Лига Европа.

Последният мач от група "В" на Шампионската лига, който бе прекратен снощи в 31-ата минута при резултат 1:0 заради лоши атмосферни условия в Истанбул, бе подновен днес от 15:00 часа.  Двубоят започна в уреченото време, като теренът на "Тюрк Телеком Арена" бе изчистен, а линиите оцветени. Въпреки това атмосферните условия отново бяха тежки, снеговалежът - обилен, а трибуните не толкова изпълнени, колкото бяха снощи.
Теренът бе много тежък за игра, като топката трудно се движеше и преобладаваха единоборствата във всяка една зона на терена. През първата част шампионът на Италия не допусна нито една опасност. В 57-ата минута обаче грешка на Пол Погба даде възможност на търсещия победата на всяка цена тим на Галатасарай да реализира.
Капитанът на Юве Буфон обаче бе блестящ и спаси силен удар на Дидие Дрогба, а при добавката Бурак Йълмаз с левия крак не успя да вкара. Най-добрата атака за Юве в мача беше в 78-ата минута и завърши с удар на Клаудио Маркизио, но Муслера спаси.

С всяка изминала минута домакините даваха всичко от себе си, но до голови положения не се стигаше. Именно когато инициативата отново бе на страната на "бианконерите", падна голът във вратата им в 85-ата минута. Дрогба свали поредната дълга топка към него, а връхлитащият Снайдер майсторски я насочи в долния ляв ъгъл и прати съотборниците си и феновете в екстаз.

В оставащите пет минути звездите на "Старата госпожа" се хвърлиха вабанк, а в игра моментално влязоха Фабио Куалярела и Себастиян Джовинко, въпреки това двете опасности бяха пред Буфон, пропуснати от Бурак Йълмаз.

Карлос Тевес стреля в стената от фаул в 89-ата минута, като остана без гол в Шампионската лига вече четвърта година. Интересното е, че това бе втори успех за Галатасарай от шест мача в груповата фаза на турнира срещу Ювентус, който остана само с една.

Във всеки един от мачовете грандът от Истанбул се е разписвал, а най-добрият им футболист Дрогба взе участие в последните пет гола на тима в ШЛ. Той се разписа два пъти и асистира за още три попадения.

Припомняме, че вчера в средата на първото полувреме над стадиона заваля обилен сняг, който покри линиите на терена и не позволяваше нормално наблюдаване на срещата по телевизията.  Първоначално съдията Педро Проенса поиска смяна на топката с червена такава. След това той временно прибра двата отбора в съблекалните, докато теренът бъде почистен и линиите бъдат оцветени в червено. В крайна сметка обаче бе взето решение срещата официално да бъде прекратена. От УЕФА решиха оставащите минути да бъдат доиграни днес.