Конте бесен: При нормален терен нямаше как да отпаднем

Наставникът на Ювентус Антонио Конте бе бесен след изненадващото отпадане от Галатасарай от Шампионската лига. Тимът му имаше нужда от равенство в Истанбул, но с гол в 85-ата минута на Уесли Снайдер отстъпи с 0:1 и няма да играе на осминафиналите за сметка на турците. Специалистът недоволства, че от УЕФА позволиха днес прекъснатата в 31-ата минута снощи среща да се доиграе на толкова лош терен на "Тюрк Телеком Арена".

"Срещнахме се с делегата на УЕФА, като му обяснихме, че е опасно да се играе на този терен, но не искаше и да ни чуе. Ако бяхме играли на нормален терен нямаше да отпаднем... Вчера съдията отмени мача защото било опасно за играчите, а днес не било така ли? Това не е футбол. Дрогба ми каза, че било едно и също за двата отбора, но е така. Имахме ли възможността да играем нямаше да отпаднем. Момчетата играха добре днес колкото позволяваха условията. Голямата ни грешка обаче е, че оставихме да играем последния мач в Истанбул без гарантирано класиране преди това. После се случи невероятното и плащаме последствията. Сами си направихме живота труден този сезон в Шампионската лига. Разочарованието е огромно. Те се хвърлиха в сблъсъци, но ще си научим урока, получен днес. Поради лошия терен стреляхме само три пъти във вратата, като пропуснахме някои добри възможности. После Снайдер изигра отлично ситуацията и ни вкара гол ", коментира Конте.