Сняг прекрати мача между Галатасарай и Юве (видео)

Мачът между Галатасарай и Ювентус от група "В" на Шампионската лига бе прекратен в 31-ата минута при резултат 0:0 заради лоши атмосферни условия в Истанбул. В средата на второто полувреме над стадиона заваля обилен сняг, който покри линиите на терена и не позволяваше нормално наблюдаване на срещата по телевизията.

Първоначално съдията Педро Проенса поиска смяна на топката с червена такава. След това той временно прибра двата отбора в съблекалните докато теренът бъде почистен и линиите бъдат оцветени в червено. В крайна сметка обаче бе взето решение срещата официално да бъде прекратена.

В крайна сметка от УЕФА решиха оставащите минути да бъдат доиграни утре (сряда) в 15:00 часа българско време. Мачът ще започне от 32-ата минута, а първото полувреме ще има 5 минути допълнително време заради забавянето докато се вземе решение за прекратяването на двубоя.

Мачът е решителен и за двата тима, които спорят за второто място в групата, като за Юве и равенството ще го класира напред, докато Галатасарай се нуждае от задължителна победа.