Наполи възкръсна насред Рим (видео)

Наполи се върна в голямата игра в Серия "А". След загубите от Ювентус и Парма, отборът на Рафаел Бенитес постигна стратегическа победа при гостуването си на Лацио. Двубоят на "Олимпико" се превърна в истинско голово зрелище, а Наполи по-добре се възползва от положенията си и стигна до успеха.

Гонсало Игуаин отбеляза две попадения. Другите голове за гостите бяха дело на Горан Пандев и Хосе Кайехон. Автогол на Валон Бехрами направи резултата 1:1 в средата на първото полувреме, а резервата Балде Диао Кейта се разписа за 2:3 в 88-ата минута, но веднага след този гол Кайехон сложи точка на спора.

Римските "орли" вече нямат победа в четири поредни двубоя и това стана причина на Ботуша още преди днешното поражение да се заговори, че старши треньорът Владимир Петкович може да бъде уволнен. Роденият в Сараево специалист отново беше лишен от услугите на контузения Мирослав Клозе и пусна като централен нападател младока Браян Перея. Лука Биля действаше пред четиримата бранители, а Сенад Лулич се завърна в стартовия състав след близо два месеца.

Наполи преследваше задължителна победа, за да се доближи на 3 точки от втория в класирането Рома. Наставникът Рафаел Бенитес разчиташе в предни позиции на Гонсало Игуаин, а зад аржентинеца играеха Хосе Кайехон, Горан Пандев и Лоренцо Инсиние. Пабло Армеро също започна от първата минута, въпреки че имаше проблеми след една от последните тренировки.

Домакините бяха отборът, който влезе по-добре в мача и създаде няколко отлични възможности за откриване на резултата. В 6-ата минута Антонио Кандрева финтира защитник на Наполи и стреля по диагонала, но топката профуча покрай гредата. Хосе Рейна спаси далечен изстрел на Ернанес, а малко след това Абдулай Конко също пробва да изненада стража на гостите, но без успех.

Наполи атакуваше по-рядко. Пандев и Кайехон бъркаха при почти всяко отиграване, а Игуаин и Инсиние търсеха индивидуални пробиви, които в повечето случаи бяха обречени на провал.

Въпреки игровото предимство на Лацио, Наполи поведе в средата на първата част. Игуаин напредна през центъра, елиминира Микаел Сиани и прати топката под плонжа на Федерико Маркети. Не беше изминала и минута от гола, когато Лацио изравни. Центриране от десния фланг затрудни защитниците на Наполи, а при последвалото разбъркване Валон Бехрами си вкара автогол и зарадва феновете на бившия си отбор.

До края на полувремето гол на Игуаин беше отменен заради засада, а Кандрева не се възползва от глупава грешка на Армеро и от малък ъгъл шутира в аут.

След почивката Лацио отново взе инициативата и далечен шут на Ернанес мина на сантиметри от целта. В 50-ата минута обаче отбраната на домакините не успя да изчисти топката и Горан Пандев отблизо простреля Маркети. Бившият футболист на лацио изрази бурно радостта си и това логично предизвика мощни освкирквания от трибуните.

Голът даде самочувствие на Наполи, но тимът се прибра прекалено дълбоко в половината си и можеше да съжалява. В 66-ата минута силен изстрел на Раду едва не изненада Рейна. Увлечени в атаки, "орлите" забравиха за Игуаин и двайсетина минути преди края аржентинецът отново се разписа. Той получи перфектен пас от Пандев и с шут под гредата вкара за 1:3.

Влизането на младия Диао Кейта донесе импулс в играта на Лацио и именно той върна интригата с красив гол в 88-ата минута. Тъмнокожият нападател се разходи между няколко защитници и не остави никакви шансове на Рейна. Надеждата на "бианкочелестите" угасна също толкова бързо, колкото се появи. Загубена в центъра топка доведе до светкавична контра и диагонален шут на Кайехон за крайното 2:4.

Наполи е на 3-о място в класирането с 31 точки - 6 по-малко от лидера Ювентус. Лацио е на 9-а позиция със 17 точки, колкото имат още Милан, Парма и Аталанта.