Турнир на талантите U14 : Зона Велико Търново - Зона Благоевград

Машината от Мелбърн с преднина срещу Бингам

Световният номер 1 Нийл Робъртсън води с 5:3 фрейма срещу Стюърт Бингам след първата сесия на 1/2-финала на Шампионата на Обединеното кралство по снукър в Йорк. Австралиецът се нуждае от още четири партии, за да си осигури място на финала в "Барбикан Сентър" в неделя.

Първият фрейм влезе в актива на 10-ия в света Бингам, който вчера отстрани действащия световен шампион Рони О'Съливан. 37-годишният англичанин записа срещу името си брейк от 72 точки за 1:0, но веднага след това Робъртсън отговори със серия от 70 точки и изравни. Бингам показа класа в третата партия, когато реализира сенчъри брейк от 124 точки и имаше всички шансове да поведе с 3:1 преди почивката. Той направи брейк от 51 точки в четвъртия фрейм, но въпреки това позволи съперникът му да измъкне частта след две серии от 32 точки за 2:2.

След почивката Машината от Мелбърн нанесе нов удар и с брейк от 86 точки излезе напред в резултата за първи път от началото на сблъсъка. Робъртсън, който е световен шампион от 2010 година, показа здрави нерви в драматичния фрейм номер 6. В него имаше доста фаулове и кратки серии, но в крайна сметка австралиецът направи резултата 4:2 в своя полза. С най-добър брейк от 68 точки лидерът в световната ранглиста увеличи аванса си още - 5:2. Все пак Бингам не позволи изоставането му да стане по-голямо и спечели осмия фрейм със силна серия от 78 точки. Така двамата полуфиналисти се оттеглиха при резултат 5:3 части в полза на Робъртсън.

Форматът на мача е 9 от 17 фрейма, а втората сесия е тази вечер от 21,00 часа българско време.