Петев отново мачка в Кипър и качи АЕЛ на върха

Воденият от Ивайло Петев тим на АЕЛ (Лимасол) победи с 3:0 Алки в мач от 11-ия кръг на кипърския шампионат. Победата качи отборът на българския специалист на върха на класирането с 24 точки - колкото имат и Ермис Арадипу и Аполон (Лимасол). Градския съперник на АЕЛ обаче е с мач по-малко, тъй като утре гостува на АЕК (Ларнака). Играчите на Петев си свършиха работата още през първата част, когато с голове на Едмар и Орландо Са от дузпа си осигуриха комфортна преднина. Гостите останаха с човек по-малко преди почивката, след като Андреас Христофидис получи втори жълт картон. В края на мача пък падна и третото попадение, дело отново на Са.

Tова бе трета поредна победа за Петев начело на тима, като под негово ръководство отборът има само едно равенство - при визитата на Ермис, когато АЕЛ бе изравнен в даденото от съдията продължение. След това отборът победи грандовете Анортозис и Апоел (Лимасол)

АЕЛ (ЛИМАСОЛ) - АЛКИ 3:0
1:0 Едмар (36)