Югозападна Трета лига: Костинброд - Миньор (Перник) 0:1

Петев с първа победа в Кипър - натупа Анортозис (СНИМКИ)

Бившият наставник на Лудогорец  - Ивайло Петев постигна първа победа в новия си тим АЕЛ (Лимасол). Неговият отбор победи с 3:1 като домакин гранда Анортозис. Играчите на българина откриха в десетата минута с попадение на Лима. В 32-ата гостите изравниха от дузпа чрез Гарсия-Гарсия. Малко преди почивката Анортозис останаха с човек по-малко, тъй като Валентинос Сиелис получи втори жълт картон. В 52-ата АЕЛ отново излезе напред, след като Саво Павичевич си отбеляза автогол, а малко по-късно Орландо Са вкара и трети гол.

Така след като преди седмица отборът на Петев имаше малшанс да изпусне победата като гост над втория Ермис (Арадипу) и допусна гол в последната минута за 1:1, днес тимът се поздрави с победа над третия.

С успеха си днес АЕЛ измести днешния си съперник от третата позиция. Тимът събра 18 точки и е на три от лидера Аполон (Лиамсол), но и мач повече. Анортозис има същият актив, но е с по-лоша голова разлика.

АЕЛ (ЛИМАСОЛ) - АНОРТОЗИС 3:1