Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Рангелов с нов важен гол в Швейцария

Българският национал Димитър Рангелов продължи силните си изяви от последните седмици и помогна на Люцерн да спечели дербито от 16-ия кръг на швейцарското първенство срещу Грасхопърс. Тимът на българина победи с 2:1 като гост, а той отбеляза първия гол. Юношата на Славия откри резултата в 42-ата минута, но в средата на втората част Бен Халифа изравни за "скакалците". Победата на гостите донесе Махмуд Кахраба в 86-ата минута. Малко преди това той се появи като резерва на мястото на Рангелов.

В класирането Люцерн застигна Грасхопърс и двата отбора делят второто място с по 28 точки. Начело е Базел на Иван Иванов с 30 точки и мач по-малко. Утре шампионите гостуват на Йънг Бойс.

ГРАСХОПЪРС - ЛЮЦЕРН 1:2
0:1 Рангелов (42)
1:1 Бен Халифа (65)
1:2 Кахраба (86)