Люцерн бие, Рангелов с нов гол

Българският нападател Димитър Рангелов вкара своя 4-и гол от началото на сезона с екипа на Люцерн. Той откри резултата при успеха с 3:1 над Санкт Гален в среща от 15-ия кръг на Суперлигата.

Победата размени местата на двата отбора в класирането, като Люцерн е 4-и с 25 точки, на 5 от лидера Базел. Санкт Гален пък остана 5-и с 23. Рангелов откри резултата в 43-ата минута с глава. Адриан Винтер центрира, а бившият нападател на Славия изпревари Леняни от гостите и от близо не пропусна. Пак комбинация между Винтер и Рангелов можеше да завърши с гол, след като вратарят Лопар не реагира, но този път Димитър не улучи вратата.

До края на мача българският нападател беше доста активен, в 55-ата минута създаде сам контраатака. В 65-ата обаче Санкт Гален стигна до 1:1 чрез Матис, но почти веднага от дузпа авансът на Люцерн пак беше възстановен. Третото попадение реализира Винтер в 73-ата минута, като при атаката Рангелов беше в засада, но той умно остана на място и показа, че не играе с топката.