Германия превзе "Уембли" в суперсблъсъка с Англия (видео)

Германия надигра Англия с 1:0 в суперсблъсъка между двата тима на "Уембли" тази вечер. Двата големи съперника се изправиха един срещу друг в приятелска среща и Бундестимът успя да прекърши албионците. Мачът бе доста равностоен, но Пер Мертезакер в 39-ата минута вкара единствения гол в срещата и донесе успеха на своя тим. Така "трите лъва" записаха две поредни загуби на сметката си за пръв път от 20 години насам.

И двата тима излязоха в леко експериментални състави. На вратата на Германия дебют записа Роман Вайденфелер, който на 33 години стана най-старият дебютант за Бундестима. Джо Харт пък се завърна на вратата на Англия след като пропусна контролата с Чили.

Първото полувреме бе доста скучно откъм голови положения пред двете врати. Англия имаше инициативата в началните минути, но единствено Уейн Рууни в 20-ата минута отправи един нелош изстрел с глава преминал над вратата. Към края на частта събитията се пренесоха пред вратата на домакините и в 38-ата минута след центриране от корнер Пер Мертезакер стреля с глава и Харт се отличи с прекрасна намеса. Само минута по-късно обаче при нов корнер топката бе изчистена, но попадна в Тони Кроос, който отново центрира и този път Мертезакер заби кълбото във вратата за 0:1. Англия опита да отговори в 44-ата минута като Стивън Джерард отправи далечен изстрел профучал над вратата.

Германия обаче започна по-активно втората част. Още в 48-ата минута Макс Крузе отправи далечен изстрел над вратата. Само минута по-късно пък Марио Гьотце направи великолепен пробив и топката стигна до Марко Ройс на точката на дузпата, но ударът му бе отразен великолепно от Харт. Постепенно домакините изравниха играта и в 57-ата минута Андрос Таунзънд отправи далечен удар, който се отби от гредата.

Германия обаче отново натисна и в 64-ата минута Гьотце отправи хубав изстрел по земя, като Харт отново показа добър рефлекс. След това в 69-ата минута Сидни Сам опита техничен прехвърлящ удар, който премина и над вратата. В заключителните минути събитията пък се пренесоха пред вратата на Вайденфелер и Крис Смолинг имаше шанс да стреля с глава от близо, но не го направи особено добре.

В крайна сметка двата тима не успяха да си отбележат повече попадения и Германия записа престижен успех над вечния си съперник на футболния терен.

Англия - Германия 0:1
0:1 Мертезакер (39)

АНГЛИЯ: Харт, Уокър, А. Коул (Гибс 53), Ягиелка, Смолинг, Клевърли (Уилшир 64), Джерард (Хендерсън 56), Лалана (Ламбърт 76), Рууни (Баркли 71), Таунзънд, Стъридж

ГЕРМАНИЯ: Вайденфелер, Шмелцер (Янсен 46), Боатенг (Хумелс 46 (Хьоведес 65), Мертезакер, Вестерман (Дракслер 67), С. Бендер, Л. Бендер, Ройс (Шюрле 82), Кроос, Гьотце, Крузе (Сам 56)