Льов: Заслужавахме да победим Англия

Селекционерът на Германия Йоаким Льов остана много доволен от успеха с 1:0 над Англия на "Уембли" вчера. Според него отборът му е играл по-добре през 90-те минути на двубоя и заслужено е постигнал този престижен успех.

"Фактът, че спечелихме на този стадион ни прави много горди. През всичките 90 минути ние стояхме по-добре на терена и заслужено победихме. Може би ни липсваше завършващият удар при няколко добри възможности на контраатака, особено през втората част. На моменти беше дразнещо, че не се възползвахме от шансовете ни да удвоим резултата, особено, когато Англия оставяше празни пространства в защитата си. Мисля, че гледаме към световното с тиха увереност. Много от играчите, които исках да тествам в този мач се справиха добре с напрежението да играят пред тази невероятна публика. Пер Мертезакер пък организираше прекрасно защитата ни. Той бе истински стълб в отбрана дори и в буквален смисъл заради неговата височина", заяви Льов.