Хумелс и Шмелцер с контузии след успеха на "Уембли"

Титулярите на Борусия (Дортмунд) Матс Хумелс и Марсел Шмелцер са под въпрос за съботното дерби с Байерн (Мюнхен) от Бундеслигата. И двамата се контузиха по време на снощната контрола на Германия с Англия на "Уембли", слепечелена от гостите с 1:0. Шмелцер се оплаква от болки в прасеца и затова беше заменен на полувремето. Хумелс пък влезе на почивката на мястото на Жером Боатенг, но в 66-ата минута беше принуден да напусне, след като стъпи накриво. Националният селекционер Йоахим Льов обясни, че е извадил двамата превантивно, за да не се усложнят проблемите им.

Засега от лагера на Борусия все още не са обявили дали двамата ще бъдат на разположение на Юрген Клоп за мача с Байерн в събота.

Снимки: Getty Images/Guliver