Мексико на Мондиал с нов разгром

Тимът на Мексико се класира на Мондиал 2014 в Бразилия, след като спечели по категоричен начин и втория плейоф срещу Нова Зеландия, разгромявайки с 4:2 домакините на "Уестпак Стейдиъм" в Уелингтън и с общ резултат 9:3 отстрани съперника по пътя си към световните финали. Възпитаниците на Мигел Ерера не оставиха никакви съмнения кой е по-добрият отбор на терена и записаха нова изразителна победа след 5:1 на собствен терен преди дни.

Нападателят на Сантос Лагуна Орибе Пералта наниза хеттрик само за половин час игра преди почивката, за да даде класически аванс на гостите. Стрелецът на гостите бе точен в 14-ата, 29-ата и 33-ата минута, с което предреши изхода на мача в първите минути на срещата. Малко преди края на първата част гол на Джереми Броки от домакините бе отменен заради засада.

"Класическият" аванс на Мекскико се запази до последните десетина минути на двубоя, когато в рамките на три минути домакините успяха да върнат два гола. Първо Крис Джеймс се разписа от дузпа в 80-ата минута, а три минути по-късно Рори Фалън направи 2:3. Крайното 2:4 оформи Карлос Алберто Пеня две минути преди края.

Мексико се класира за 15-и път на световно първенство и за шести пореден.