Виляреал спря полета на Атлетико (видео)

Отборите на Виляреал и Атлетико Мадрид записаха 1:1 в интригуваща среща от 13-ия кръг на Примера дивисион, играна на "Ел Мадригал". Два автогола белязаха двубоя - на Марио Гаспар (2) и Хуанфран (79). Ремито не позволи на столичани временно да изместят Барселона от върха на таблицата.

Диего Симеоне се принуди да смени двама от защитната си четворка, като вместо Диего Годин и Филипе Луиш влязоха Тоби Алдервейрелд и Емилиано Инсуа. Диего Коща преодоля грип и влезе в стартовия състав. "Жълтите" на Марселино Гарсия Торал излязоха в идентична схема 4-4-2 без контузения Джовани дос Сантос.

Срещата започна прекрасно за "дюшекчиите". Във втората минута Хуанфран центрира отдясно, Коке притисна Марио Гаспар и десният бек си отбеляза автогол с глава. В четвъртата Рубен Калмаче - Кани беше близо до изравняването, но не сполучи при изстрела. В деветата Бруно Сориано шутира от 30 метра, топката летеше към сглобката, но Тибо Куртоа се намеси. В 13-ата Жонатан Перейра получи топка в наказателното поле, но диагоналният му удар по-скоро приближи флагчето.

Валенсианци играеха доста по-често с топката, имаше динамика в играта им, но не намираха пролуки в "червено-бялата" отбрана. В 30-ата Диего Коща освободи Давид Вийя и върна назад, но ударът на Ел Гуахе попадна в ръцете на Серхио Асенхо. В 41-ата Ернан Перес намери Марио, чийто шут се отби в защитник и излезе в корнер. В 43-ата Хуанфран центрира, а Пабло Мусакио понатисна Вийя при високата топка. Минута по-късно стана горещо пред Куртоа, но Жоао Миранда се намеси при острото ниско центриране на Марио.

След почивката "подводницата" продължи да атакува усърдно. В 49-ата трибуните поискаха ръка на Миранда, но съдията замълча. В 52-ата Алдервейрелд успя да избие след карамбол в наказателното поле на гостите от "Висенте Калдерон". В 58-ата Икечукву Уче не завърше добре атака, при която имаше неотсъдена засада на Ернан Перес. В 62-ата в игра на "червено-белите" се появи Арда Туран, който последните седмици лекуваше контузия. В 64-ата кастейонци развиха хубава атака, Жонатан Перейра стреля от 15 метра ниско по земята, но топката мина до гредата.

Упоритите опити на Виляреал най-сетне донесеха гол. В 79-ата минута резервата Жереми Пербе проби в наказателното поле и потърси Уче, който изпревари Хуанфран, но именно десният бек сам заби топката от метър в мрежата - втори автогол в мача и 1:1. До края вдъхновените домакини потърсиха победата, но не съумяха да я постигнат.

Това е първо реми за Атлети в Примера след 11 победи и 1 загуба. Виляреалци са на четвърта позиция в класирането с десет точки по-малко от днешния си съперник.

Снимки: "АС", "Марка"