Кардиф с исторически успех в уелското дерби на Премиър лийг, защитник застана на вратата на Суонзи (видео)

Кардиф Сити записа историческа победа с 1:0 над Суонзи в първото дерби на Южен Уелс в Премиър лийг. Стивън Колкър вкара единственото попадение в 62-ата минута, а благодарение на успеха Кардиф изпревари Суонзи във временното класиране.

Белами и Кауи започнаха за Кардиф вместо Фрейзър Кемпбъл и Ким Бо-Кюнг. Джонджо Шелви се завърна за Суонзи след контузия.

В 63-ата минута Стивън Колкър засече с глава центриране на Крейг Белами от ъглов удар, с което донесе радост на феновете на "Кардиф Сити Стейдиъм". В последната минута Маршал спаси Кардиф от изравняване, избивайки опасен изстрел на Посуело. В добавеното време стражът на Суонзи Мишел Ворм получи директен червен картон заради нарушение на вратаря извън наказателното поле. Лаудруп бе направил и трите си смени, така че на вратата трябваше да застане полеви играч. С тази задача се нагърби Анхел Ранхел, който дори успя да избие последвалия пряк свободен удар, изпълнен от Уитингам.

Кардиф изпревари Суонзи и вече е на 12-о място с 12 точки - една повече от днешния си съперник.