И "черните котки" биха Манчестър Сити вкъщи

Тимът на Съндърланд нанесе четвърта загуба на Манчестър Сити, след като го победи с минималното 1:0 на своя "Стейдиъм ъф Лайт". Единственото попадение в мача бе дело на защитника Фил Бардсли в началото на двубоя. Тогава той наказа поредна грешка в отбранителния вал на гостите и прониза Костел Пантилимон. До края на мача и двата тима пропуснаха много положения пред двете врати, но гостите от Манчестър за пореден път демонстрираха доста слаба игра далеч от дома, за да допуснат поредната си грешна стъпка в битката за титлата.

"Черните котки" пък достигнаха до втора победа под ръководството на новия си наставник Густаво Пойет, като след успеха над местния съперник Нюкасъл сега бе победен и един от претендентите за титлата Ман Сити. Трите точки доближават отбора на домакините до спасителните места, след много лошия старт на сезона.

Защитникът на Съндърланд Фил Бардсли даде изненадващ аванс на домакините срещу Манчестър Сити, след като се възползва от грешка в отбраната на "граджаните" и с диагонален удар прати топката в мрежата зад Костел Пантилимон. Десният бек на "черните котки" получи топката в наказателното поле след объркване между Мартин Демикелис и Джеймс Милнър и не сгреши от чистата позиция, открила се пред него, за да открие резултата в полза на домакините. Гостите имаха претенции, че Бардсли е извършил нарушение срещу Милнър, за да му отнеме топката, но реферът Майк Дийн не обърна внимание на апелите им.

Още преди края на първото полувреме гостите можеха да върнат попадението в своята врата, но Серхио Агуеро на два пъти не успя да стигне до гола. Той стреля изключително близо до вратата с глава след прострелно центриране от дясното крило, а Вито Маноне спаси друг негов опасен удар.

След почивката гостите продължиха повече да натискат и да търсят гола, но стигнаха единствено до разбърквания пред вратата на съперника, без да застрашат опасно Маноне. Така те инкасираха поредната си загуба далеч от дома този сезон и останаха едва на седмото място в класирането.