Специалния обясни лудостта си след драматичния успех срещу Ман Сити

Мениджърът на Челси Жозе Моуриньо обясни реакцията си след драматичната победа с 2:1 в дербито с Манчестър Сити на "Стамфорд Бридж". След последния съдийски сигнал португалецът отиде на трибуните зад скамейката на гостите, за да отпразнува по емоционален начин успеха. Това бе възприето от мениджъра на Сити Мануел Пелегрини като липса на уважение, вследствие на което чилиецът отказа да се ръкува с Моуриньо. Специалния обаче обясни, че е отишъл на трибуните заради сина си и отрече реакцията му да е била неуважителна демонстрация към гостите.

"Клубът е виновен, защото исках да купя сезонна карта за сина ми и те ми дадоха място зад скамейката на гостуващия тим. Трябваше да ми дадат места зад моята скамейка. Обещах му, че ще отида при него и го направих. Това беше драма в последната минута. Миналата година победих Манчестър Сити в последната минута в Мадрид и изразих радостта си, плъзгайки се на колене. Скъсах си панталоните. Срещу Байерн (Мюнхен) загубих в последната минута и някой все едно забоде нож в гърба ми. Това е емоцията на такива мачове. Ако от Манчестър Сити вярват, че синът ми бе там, чудесно. Ако не вярват, им се извинявам, в случай че са почувствали реакцията ми като нещо нередно. Нямах усещането, че това е някаква липса на уважение. Ако Пелегрини е бил разстроен от загубата, разбирам. Приемам и това, че може да си е помислил, че съм направил нещо лошо, празнувайки по този начин. Няма проблем", сподели Моу.