Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Ман Сити громи със 7:0, Джо Харт гледа от скамейката (видео)

Манчестър Сити разгроми Норич със 7:0 на "Етихад Стейдиъм", благодарение на което записа най-изразителния си успех от началото на сезона и се изкачи до четвъртото място във временното класиране на Премиър лийг. "Гражданите" решиха всичко още през първото полувреме, когато дръпнаха с четири попадения след автогол на Брадли Джонсън (16') и точни удари на Давид Силва (20'), Матия Настасич (25') и Алваро Негредо (36'). След почивката Туре Яя (60') закръгли на 5:0, а Серхио Агуеро (71') и Един Джеко (86') оформиха разгрома.

Мениджърът на Манчестър Сити Мануел Пелегрини бе взел решение да остави титулярния страж Джо Харт на резервната скамейка след неубедителните игри на английския национал. Вместо него като титуляр започна Костел Пантилимон.

Брадли Джонсън и Стивън Уитакър стартираха за Норич.

Още в 15-ата минута удар на Самир Насри срещна гредата, но само минута след това домакините вече бяха напред в резултата след страхотно меле в наказателното поле на Норич. Клиши центрира отляво, Силва стреля, но ударът му бе блокиран. След това Агуеро стигна до топката, шутира, получи се рикошет първо в Майкъл Търнър, а след това и в Брадли Джонсън, като в крайна сметка топката прехвърли Ръди - 1:0. В 20-ата минута Давид Силва удвои. Насри изведе от дълбочина Агуеро, който нахлу отляво, задържа топката в наказателното поле, изчаквайки Силва, след което подаде към испанеца, който не остави шанс на Ръди. В 25-ата минута "гражданите" убиха окончателно интригата с трети гол. Този път Настасич засече с глава центриране на Насри и след нов рикошет в противников бранител преднината на Сити стана класическа. Алваро Негредо покачи на 4:0 в 36-ата минута. Туре Яя изведе Агуеро, който бе в засада, немаркирана от страничния рефер. Аржентинецът центрира отдясно по земя, а Негредо засече от малкото наказателно поле - 4:0.

В 60-ата минута Туре Яя закръгли на 5:0 след перфектно изпълнен пряк свободен удар. В 71-ата минута Серхио Агуеро покачи на 6:0. Давид Силва центрира отляво, Басонг не успя да изчисти и аржентинецът отблизо се разписа. Четири минути преди края Един Джеко оформи крайното 7:0, след като получи от Навас, преодоля Басонг и с левия крак прати топката в мрежата на Ръди за седми път.

Манчестър Сити е на четвърто място с 19 точки - на три точки от лидера Арсенал, който по-късно приема Ливърпул в дербито на кръга. Норич е в зоната на изпадащите с актив от осем точки.