Гол от спорна дузпа в 96-ата минута спаси Челси от втора поредна загуба в Премиър лийг (видео)

Челси се спаси от шокираща за феновете на отбора втора поредна загуба в Премиър лийг, като този път селекцията на Жозе Моуриньо стигна до равенство 2:2 с Уест Бромич на "Стамфорд Бридж". Изравнителното попадение обаче дойде след спорна дузпа в самия край на добавеното време. Самуел Ето'о откри резултата в продължението на първата част, но след почивката Шейн Лонг (61') и Стефан Сесеньон (68') направиха обрата пълен. Еден Азар реализира споменатата по-горе дузпа в 96-ата минута, с което донесе точката на Челси.

Самуел Ето'о отново бе на върха на атаката на Челси в отсъствието на контузения Фернандо Торес. Еден Азар се завърна в състава, след като бе оставен извън групата за двубоя от ШЛ срещу Шалке 04. Оскар и Вилиан също започнаха в титулярния състав на лондончани.

Бившият играч на Челси Никола Анелка пропусна двубоя заради контузия, докато Шейн Лонг бе единственият чист нападател в 11-те на Уест Бромич.

Двата отбора предложиха доста скучен футбол през първите 45 минути на "Стамфорд Бридж". След около половин час игра домакините създадоха първата чиста възможност, след като Оскар изпълни много добре пряк свободен удар, но Боаз Майхил успя да избие топката над напречната греда. В добавеното време селекцията на Жозе Моуриньо все пак стигна до гола. Азар проби отляво и стреля по земя, Майхил изби, а Лиъм Риджуел се забави с изчистването и позволи на Ето'о, който бе зад него, да стигне до топката и да я прати в мрежата.

Уест Бром започна по-активно втората част и в 56-ата минута удар с глава на Шейн Лонг рикошира в дясната странична греда на вратата на Чех. Пет минути по-късно обаче централният нападател на УБА изравни. Гарет Макоули засече с глава центриране от ъглов удар, Чех успя да избие първоначално силния изстрел, но Лонг надскочи Тери и Лампард и успя да прати отблизо топката в мрежата за 1:1. В 68-ата минута гостите стигнаха до пълен обрат. Стефан Сесеньон получи от Риджуел, преодоля Тери и стреля под във вратата на Чех, който се намеси много лошо, позволявайки на топката да мине през ръцете му.

Между 77-ата и 80-ата минута домакините пропуснаха две страхотни възможности да изравнят. Първо Мейхил спаси удар отблизо на Иванович, а след това Вилиан стреля с глава над напречната греда. Демба Ба също се размина с гола в следващите минути, а масираният натиск на Челси даде резултат едва в добавеното време, когато домакините получиха правото да изпълнят дузпа след много спорно нарушение на Рийд срещу Рамиреш. Целият отбор на Уест Бром реагира бурно на решението на главния рефер. Еден Азар бе точен от бялата точка за крайното 2:2.

Челси отстъпи второто място и вече е четвърти с актив от 21 точки, докато Уест Бром е девети с 14 т.