Андрей Гълъбинов се развихри в Серия "Б" (видео)

Българският нападател Андрей Гълъбинов вкара два гола за Авелино и тимът му разби с 4:1 Карпи в среща от 10-ия кръг на италианската Серия "Б". С този успех зелените събраха 18 точки и заемат 4-о място в класирането. Срещата започна вихрено за домакините, които откриха резултата в 40-ата секунда. Касталдо проби от дясно и подаде на Гълъбинов, който прати топката в гредата и оттам в мрежата. Само след 5 минути домакините удвоиха чрез Анджело Д'Анджело, а Гълъбинов покачи на 3:0 в 35-ата. Дзапакоста, Д'Анджело и Гълъбинов направиха комбинация с едно докосване, която беше завършена от българина за неговия трети гол от началото на сезона. В края на мача двата отбора си размениха по един гол за крайното 4:1. Гълъбинов отстъпи мястото си на Сончин, който вкара четвъртия гол за домакините.

Гостите от Карпи бяха без българското си крило Радослав Кирилов, а след поражението остават на 15-о място с 10 точки.