Очаквайте в 15:30 : Турнир на талантите U14 : Зона София - Зона Пловдив

КВК Габрово даде гейм на Нефтохимик 2010

Волейболният вицешампион на България КВК Габрово записа втора победа в Суперлигата. Габровци надиграха у дома Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:1(25:20, 25:19, 21:25, 25:16) в изтеглен мач от 3-ия кръг, игран тази вечер пред около 1000 зрители в зала "Орловец". Габровският тим беше без старши-треньора си Любомир Герасимов, който изгледа двубоя отстрани заради наказание, а край страничната линия стоеше помощникът му Христо Запрянов.

Така габровският тим е 3-ти в класирането с 6 точки след 2 победи и 1 загуба, а бургазлии са на 8-мо място с 3 точки след 1 успех и 2 поражения. В следващия 4-ти кръг КВК Габрово гостува на Пирин (Разлог), а Нефтохимик 2010 е гост на ЦСКА. Срещите са следващия петък (15 ноември) съответно от 17,30 и 18,00 часа.

Срещата започна много добре за габровци, които поведоха с 2:0 след атака през центъра и блокада на Красимир Гайдарски. Разликата леко нарасна до 5:2 след ас на Минчо Минчев. Първото техническо прекъсване дойде при 8:5 за вицешампионите след технично отиграване на капитана Костадин Стойков. Последваха две контри на Стойков - 10:5 и тайм-аута за наставника на Нефтохимик Даниел Пеев. Въпреки това, последва блокада на Краси Гайдарски и 11:5. Двата тима продължиха равностойно до втората пауза, която дойде при 16:11 за КВК Габрово след грешка в атака на Георги Петров. Постепенно преднината на домакините нарасна до 20:13 след нови две успешни контри на Минчев. Последва леко отпускане в габровският отбор, но в крайна сметка габровци взеха гейма с 25:20 след атака през центъра на Костадин Гаджанов.

Втората част тръгна равностойно до първото техническо прекъсване, което дойде при минимална преднина за домакините - 8:7 след блокада на Костадин Стойков. Последва блок на Краси Гайдарски и 9:7. Разликата нарасна до 11:8 след ас на разпределителя Добромир Димитров. Въпреки тайм-аута за Даниел Пеев, последваха успешни контри на Минчо Минчев и Станислав Петков и 13:8. Втората техническа пауза пък дойде при резултат 16:12 след силна атака на Минчев. Последваха грешка от сервис на Минчев, контра блок-аут на Мартин Пенев и аут на Петков - 16:15 и тайм-аут за КВК Габрово. Независимо от това, последва нова атака в аут на Петков и 16:16. Габровци моментално си върнаха преднината при 18:16 след атака през центъра на Костадин Гаджанов и мощен ас на Петков. Резултатът стана 23:19 след силна контра на Петков и отлична единична блокада на Минчев, след което габровският тим затвори гейма при 25:19 след блокада на Краси Гайдарски и технично отиграване на Минчев.

Третият гейм стартира равностойно до 4:4, след което Нефтохимик поведе с 6:4 след сервис в аут на Минчо Минчев и контра блок-аут на Мартин Пенев. Разликата се запази до 8:6 след блокада на Васил Атанасов. Последваха атака на Минчев и контра на Костадин Стойков и 8:8. Габровци даже дръпнаха с 9:8 след ас на разпределителя Добри Димитров. Бургазлии направиха нов обрат за 10:9 след атака на Георги Петров и блок на Стоян Самунев. Постепенно КВК Габрово стигна до ново равенство при 12:12 след атака в аут на Пенев. Двата тима продължиха точка за точка до 16:15 за гостите след блок-аут на Петров. Последва грешка в атака на Минчев и 17:15. Момчетата на Даниел Пеев увеличиха преднината си до 20:17 след контра на Пенев. Разликата стана 22:17 след грешка в атака на Петков и отлична блокада на Самунев, след което Нефтохимик спечелиха гейма с 25:21 след сервис в аут на Минчев.

Четвъртата част започна равностойно до 3:3, след което габровци поведоха с 5:3 след сервис в аут на Андрей Николов от гостите и блокада на Станислав Петков. Разликата се запази до 8:6 след блок-аут на Костадин Стойков. Преднината на вицешампионите стана 13:8 след контра през центъра и блокада на Краси Гайдарски и блок на Петков. Въпреки тайм-аута за Даниел Пеев, последва нов блок на Гайдарски и 14:8. Предимството на габровският тим набъбна до 16:9 след блокада на Минчо Минчев. Двата тима за пореден път продължиха равностойно до 20:14 след блокада на Краси Гайдарски, след което КВК Габрово спокойно спечели гейма с 25:16 след атака в аут на Мартин Пенев от Нефтохимик, а с това и мача с 3:1.

Минчо Минчев отново стана най-резултатен за габровци с 21 точки (3 блока, 2 аса и 35% ефективност в атака), а Станислав Петков (2 блока, 39% ефективност в атака, 62% позитивно и 25% перфектно посрещане) и Костадин Стойков (1 блок, 2 аса, 54% ефективност в атака, 45% позитивно и 9% перфектно посрещане) добавиха по 17 точки. Страхотен мач изигра и Красимир Гайдарски, който завърши с 16 точки (10 блока!!! и 46% ефективност в атака) за успеха. За тима на Нефтохимик Георги Петров реализира 19 точки.

КВК ГАБРОВО - НЕФТОХИМИК 2010 3:1 (25:20, 25:19, 21:25, 25:16)
КВК ГАБРОВО: Добромир Димитров 3, Минчо Минчев 21, Станислав Петков 17, Костадин Стойков 17, Костадин Гаджанов 7, Красимир Гайдарски 16 - Добромир Иванов-либеро (Стоян Вулджев, Атанас Митев)
Старши-треньор: Христо Запрянов
НЕФТОХИМИК 2010: Евгени Григоров, Георги Петров 19, Мартин Пенев 13, Андрей Николов 5, Стоян Самунев 12, Васил Атанасов 7 - Атанас Митрев-либеро (Христо Велков, Стоян Златев 2)
Старши-треньор: Даниел Пеев.

Статистика: Владислав Илиев (скаутмен на КВК Габрово)