ЦСКА тресна КВК Габрово с 3:1 в мач с 4 червени картона и много екшън (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболният отбор на ЦСКА записа първа победа в Суперлигата на България. Воденият от треньора Александър Попов тим надигра вицешампиона КВК Габрово с 3:1 (25:23, 25:22, 22:25, 25:23) в мач от 2-ия кръг, игран тази вечер в пълната зала "Васил Симов". Срещата бе изпълнена с много драматични моменти, много нерви и много екшън, включително общо 4 червени картона и гонене на наставника на габровци Любомир Герасимов.

В следващия кръг "червените" гостуват на новака Дунав (Русе), а вицешампионите са домакини на Нефтохимик 2010. Мачовете са съответно в събота (9 ноември) от 17,00 часа и в четвъртък (7 ноември) от 18,00 часа.

Срещата започна малко по-добре за домакините, които дръпнаха с 4:2 след блок-аут на Милен Илиев и грешка на габровци, а след това със 7:4 след контра на опитния капитан Ивайло Стефанов. Техническа пауза пък дойде при 8:5 след нова атака на Илиев. Разликата нарасна постепенно до 11:6 след атака-пайп на Бранимир Грозданов и контра на Илиев. КВК Габрово намали изоставането си до 10:12 след блокада на Иван Власев и силна контра на Станислав Петков. Двата тима продължиха равностойно до второто техническо прекъсване, което дойде при 16:13 за "червените" след блок-аут на Стефанов. Последваха атака на Минчо Минчев и контра на Костадин Стойков - 16:15 и тайм-аут за Сашо Попов. Въпреки това, последва атака в аут на Илиев от домакините и 16:16. ЦСКА отново поведе при 21:18 след нова атака на Илиев, силен ас на Красимир Георгиев и аут на Иван Власев. В крайна сметка момчетата на Сашо Попов взеха гейма с 25:23 след спорен блок-аут на Ивайло Стефанов, сллед което последва кратка словестна разправия между играчите на двата тима.

В началото на втория гейм главния съдия на срещата Ивайло Иванов даде по един директен червен картон и на двата отбора и резултатът стана 1:1. Постепенно габровският тим поведе с 6:4 след контра на Станислав Петков и атака в аут на Милен Илиев, а след това с 8:5 след нов аут, но този път на Бранимир Грозданов. Постепенно "червените" изравниха при 9:9 след две атаки през центъра на Краси Георгиев, след което дори дръпнаха с 11:10. Разликата на ЦСКА нарасна до 16:13 след блокада на Живко Иванов и ас на Грозданов. Габровци съумяха да изравнят при 19:19 след блокада на влезлия като резерва Костадин Гаджанов и аут на Краси Георгиев и да поведат с 20:19 след контра блок-аут на Минчо Минчев. Последва обрат и 21:20 за ЦСКА след атака в аут на Минчев. Армейците затвориха гейма в своя полза при 25:22 след ас и контра от втора линия на Милен Илиев и поведоха с 2:0.

"Червените" тръгнаха много добре и в третия гейм, като поведоха с 4:2 след блок-аут на Ивайло Стефанов и ас на Милен Илиев. Разликата нарасна до 7:4 след блокада на Краси Георгиев, което накара наставникът на КВК Габрово Любомир Герасимов да вземе тайм-аут. Въпреки това, техническата пауза дойде при 8:5 за ЦСКА. Последва атака в аут на Костадин Стойков от гостите и 9:5. Последваха атака и ас на Минчо Минчев, блокада на Иван Власев и грешка на домакините и 9:9. Армейците моментално си върнаха преднината при 11:9 след нова атака на Стефанов и контра на Грозданов. Въпреки усилията на вицешампионите, ЦСКА увеличи преднината си до 16:13 след атака в аут на влезлия като резерва Атанас Митев. Постепенно КВК Габрово успя да обърне до 21:18 в своя полза. ЦСКА моментално изравни при 21:21 след два аса на младия разпределител Владимир Станков. В крайна сметка габровци измъкнаха гейма с 25:22 след атака в аут на домакините и контра на влезлия като резерва Стоян Вулджев.

Четвъртата част стартира равностойно до 6:6, след което ЦСКА поведе с 8:6 след атака на Ивайло Стефанов и блокада на Краси Георгиев. Последваха задържана топка на Иван Власев и ас на разпределителя Георги Сеганов и 10:6. След това за репликиране на главния съдия либерото на габровци Добромир Иванов получи червен картон и резултатът стана 11:6. Габровският тим върна три точки благодарение на Станислав Петков и Минчо Минчев и 11:9. След това главния съдия Ивайло Иванов изгони треньора на КВК Габрово Любо Герасимов за бурна реакция, като му покажа директни жълт и червен картон в едната ръка, а на Петков му покажа червен картон и резултатът стана 12:9. Разликата в полза на ЦСКА нарасна до 16:12 след контра на Милен Илиев. Постепенно габровци намалиха до 15:17 след грешка на Живко Иванов от армейците и блокада на Костадин Гаджанов. Постепенно КВК Габрово успя да изравнии при 21:21 и даже да дръпне с 22:21 след три блокади на Минчев и Петков. Последва обрат и 23:22 за "червените" след грешка на гостите и отлична блокада на Живко Иванов. В крайна сметка ЦСКА спечели гейма с 25:23 след атака през центъра на Иванов, а с това и мача с 3:1.

Над всички в ЦСКА бе Милен Илиев със 17 точки (1 блок, 2 аса и 45% ефективност в атака) за победата. За тима на КВК Габрово Минчо Минчев реализира 19 точки.

ЦСКА - КВК ГАБРОВО 3:1 (25:23, 25:22, 22:25, 25:23)
ЦСКА: Милен Илиев 17, Бранимир Грозданов 11, Георги Сеганов 7, Ивайло Стефанов 9, Красимир Георгиев 10, Живко Иванов 7 - Антон Василиев-либеро (Радослав Парапунов, Владимир Станков 2, Бойко Бонев 2)
Старши-треньор: Александър Попов
КВК ГАБРОВО: Станислав Петков 14, Мартин Палийски 1, Иван Власев 7, Добромир Димитров 2, Минчо Минчев 19, Костадин Стойков 5 - Добромир Иванов-либеро (Атанас Митев 1, Костадин Гаджанов 1, Николай Кичуков 1, Илиян Георгиев 1, Стоян Вулджев 7)
Старши-треньор: Любомир Герасимов.

Статистика: Боян Панталеев (скаутмен на ЦСКА)

Снимки: ЕМОНА ЦОНЧЕВА, SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от мача ЦСКА - КВК ГАБРОВО 3:1 - ТУК!!!

ВИЖ КАКВИ ОТСТЪПКИ има КАРТАТА "100 сърца за ЦСКА" - ТУК!!!