След поредния гол Волфсбург вече има своята нова звезда

С победен гол на Максимилиан Арнолд осем минути преди края Волфсбург наказа Айнтрахт (Франкфурт) с 2:1 като гост в среща от 11-ия кръг на германския елит и се изкачи до пета позиция в класирането. Централният защитник на домакините Андерсон Бамба си вкара автогол още във 2-ата минута, но съотборникът му Александер Майер изравни с красиво изпълнение от фаул в 35-ата минута.

Двубоят на "Комерцбанк Арена" не впечатли с нещо запомнящо се, като и двата тима изглеждаха доволни на по точка. Цяло второ полувреме никой не смееше да рискува, но шансът се усмихна на "вълците", които стигнаха до попадение в 82-ата минута, когато Арнолд отклони топката в мрежата след шут на Патрик Окс. Заради контузия още през първата част играта напусна голямата звезда на гостите Диего. Друга футболист обаче е напът да спечели сърцата на феновете на Волфсбург. Авторът на победното попадение Максимилиан Арнолд е само на 19 години, но има впечатляващите 6 гола в 13 участия в Бундеслигата за последните три сезона. Освен всичко той не е типичен нападател, като измести Диего от позицията зад острието. От началото на този шампионат тийнейджърът е бил точен на три пъти в пет мача.

В същото време Айнтрахт продължава да няма победа у дома този сезон. Отборът изобщо забрави вкуса на успеха вече шести кръг и е само на 2 точки от зоната на изпадащите.