Лудогорец взе солидна преднина и обезсмисли реванша с Хебър - на живо от Разград след 4:0

Волфсбург най-накрая развали прокобата

Тръгналият с голяма кошница Волфсбург най-накрая спечели първи точки на чужд терен. В случая те са пълен комплект от три след победата с 2:1 над Аугсбург в последния мач от 9-ия кръг на Бундеслигата. Досега "вълците" имаха четири поредни поражения далеч от дома, но ето, че лошата серия достигна до своя край. Тобиас Вернер даде аванс на баварците след 10 минути игра, но още до края на полувремето гостите обърнаха резултата в своя полза. В 35-ата минута Максимилиан Арнолд матира опитния Александър Манингер за 1:1, а в 42-ата минута привлеченият с големи надежди от Байерн (Мюнхен) Луис Густаво заби първото си попадение за тима в Бундеслигата. То се оказа победно, защото Аугсбург не успя да изравни в оставащото време до края на срещата.

Волфсбург вече е девети, но е само на 3 точки от четвъртия Херта (Берлин). След силния си старт пък днешните домакини нямат успех от четири кръга насам и логично се свлякоха до 13-та позиция.