Цецо Соколов с 12 точки! Тренто удари Лугано с 3:0 в Шампионската лига (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболният шампион на Италия Диатек (Тренто), където играе българската звезда Цветан Соколов, записа втора победа в Шампионската лига. Момчетата на треньора Роберто Серниоти се наложиха у дома над швейцарския Енерджи Инвестмънс (Лугано) с 3:0 (25:16, 25:15, 25:23) в мач от 2-ия кръг в Група "D", игран тази вечер пред над 1500 зрители в зала "Пала Тренто".

Така трентинци са еднолично начело с 6 точки след 2 победи от 2 мача. В следващия 3-ти кръг Тренто гостува на турския Аркас (Измир). Срещата е следващата сряда (6 ноември) от 18,30 часа българско време.

Срещата започна много добре за домакините, които бързо поведоха със 7:3 след атака и блокада на Филипо Ланца и контра и ас на Цецо Соколов. Постепенно разликата нарасна до 13:7 след блокада на Алешандре Ферейра и атака-пайп на Ланца. Въпреки смените, които предприе италианския наставник на Лугано Марио Мота, преднината на Тренто стана 19:12 и 22:13 след силни изяви на Емануеле Бирарели и Цецо Соколов, след което спокойно взеха гейма с 25:16 след грешка на гостите.

Шампионите на Италия продължиха с отличната си игра и във втората част, като бързо дръпнаха с 4:0 след две последователни блокади на аржентинския център Себастиан Соле, а след това с 8:2 след силни атаки на Филипо Ланца и Цецо Соколов. Разликата набъбна до 12:5 след няколко грешки на гостите. Независимо от усилията на швейцарците, Тренто запази преднината си до 16:10 след поредна успешна атака на Цецо Соколов. Резултатът стана 19:11 след блокада на Ланца, след което трентинци без проблеми затвориха гейма в своя полза при 25:15 след атака на влезлия като резерва Антонио Де Паола.

В третия гейм сценарият леко се промени. Тренто поведе с 4:1, но веднага последва равенство при 5:5 след блокада и атака на Ромоло Мариано. Равенството се запази до 8:8, след което трентинци отново дръпнаха с 14:10 след няколко грешки на Лугано. Втората техническа пауза пък дойде при 16:11 за домакините след контра през центъра на Емануеле Бирарели. Разликата нарасна до 18:12 след нова мощна атака на Цецо Соколов. Последва сериозно отпускане в редиците на Тренто, което позволи на швейцарският тим да изравни при 22:22 след силни изяви на австралиецът Нейтън Робъртс. В крайна сметка Цецо Соколов и компания измъкнаха гейма с 25:23 след блокада на Бирарели и грешка в атака на Юка Лехтонен от гостите, а с това и мача с 3:0.

Цветан Соколов отново стана най-резултатен за Тренто с 12 точки (2 аса, 1 блок и 45% ефективност в атака), с колкото завърши и Филипо Ланца (2 блока, 50% ефективност в атака, 50% позитивно и 25% перфектно посрещане). Алешандре Ферейра добави 10 точки (1 ас, 4 блока, 31% ефективност в атака, 27% позитивно и 9% перфектно посрещане) за успеха. За тима на Лугано Нейтън Робъртс реализира скромните 7 точки.
ТРЕНТО: Емануеле Бирарели 8, Джакомо Синтини, Алешандре Ферейра 10, Себастиан Соле 9, ЦВЕТАН СОКОЛОВ 12, Филипо Ланца 12 – Масимо Колачи-либеро (Антонио Де Паола)
Старши-треньор: Роберто Серниоти
ЛУГАНО: Нейтън Робъртс 7, Юка Лехтонен 3, Фелипе Айртон Бандеро 4, Ромоло Мариано 8, Адам Симак 6, Фернандо Гарника 2 – Никола Росич-либеро (Жоел Брушвайлер 4, Алехандро Гонзалес 3)
Старши-треньор: Марио Мота.

ГАЛЕРИЯ от мача ТРЕНТО - ЛУГАНО 3:0 - ТУК!!!