Цецо Соколов и Тренто с лесно 3:0 над Аркас в ШЛ (ГАЛЕРИЯ)

Волейболният шампион на Италия Диатек (Тренто), където играе българската звезда Цветан Соколов, записа лесна трета поредна победа в Шампионската лига. Момчетата на треньора Роберто Серниоти се наложиха категорично като гости над първенеца на Турция Аркас (Измир) с 3:0 (25:15, 25:21, 25:13) в мач от 3-ия кръг в Група "D", игран тази вечер пред близо 750 зрители в зала "Ататюрк".

По този начин трентинци продължават да са еднолично начело с 9 точки след 3 победи от 3 мача. В следващия 4-ти кръг Тренто връща домакинството на Аркас. Срещата е чак на 4 декември (сряда) от 21,30 часа българско време в зала "Пала Тренто".

Срещата започна много добре за трентинци, които бързо поведоха с 5:0 след силни изяви на Цветан Соколов и португалския национал Алешандре Ферейра. Въпреки тайм-аута за канадския наставник на Аркас Глен Хоуг, последва бърза контра през центъра на аржентинеца Себастиан Соле и 6:0. Техническата пауза пък дойде при 8:2 след нова атака през центъра на Соле. Домакините намалиха изоставането си до 6:9 след две грешки на Филипо Ланца, но Тренто веднага си възстанови преднината при 11:6 след сервис в аут на словенския национал Тине Урнаут и грешка в атака на финландския диагонал Урпо Сивула. Независимо от усилията на турския тим, разликата се запази до второто техническо прекъсване, което дойде при 16:11 за Тренто. Последваха блокада на Соле, аут на Урнаут от Аркас и контра през центъра на Емануеле Бирарели - 19:11 и втори тайм-аут за Глен Хоуг. Момчетата на Роберто Серниоти направиха резултата 22:13 след нова успешна контра на Ферейра, след което без проблеми взеха гейма с 25:15 след силна атака на Ферейра.

Втората част също тръгна добре за италианците, които дръпнаха с 4:2 след атака на Себастиан Соле и контра на Цецо Соколов. Последваха атака през центъра на словенеца Матевж Камник и контра блок-аут на Урпо Сивула и 4:4. Трентинци моментално си върнаха преднината при 7:4 след контра на Алешандре Ферейра, грешка в атака на канадския национал Джон Перин от Аркас и отлична блокада на Соле. Техническото прекъсване пък дойде при 8:5 след сервис в аут на Тине Урнаут. Въпреки усилията на Аркас, Тренто запази разликата и даже леко я увеличи до 16:12 след нова атака през центъра на Соле. Преднината на Цецо Соколов и компания стана 18:13 след контра на Филипо Ланца, което принуди Глен Хоуг да поиска тайм-аут. Тренто запази предимството си до 22:18 след пусната топка на американския разпределител Донълд Съксо, след което спокойно затвори гейма в своя полза при 25:21 след нов сервис в аут на Урнаут.

В началото на третия гейм Тренто успя да поведе с 5:0 след две атаки на Цецо Соколов и една на Филипо Ланца последвани от блокада на Емануеле Бирарели и грешка на Тине Урнаут. Разликата се запази до 8:3 след поредна силна атака на Алешандре Ферейра. Преднината на трентинци нарасна до 10:4 след грешка
в атака на Джон Перин и до 13:6 след технично отиграване на Ланца. Независимо от прекъсването за Глен Хоуг, предимството на Тренто набъбна до 16:7 след контра блок-аут на Ланца. Резултатът стана 21:11 след нова контра на Цецо Соколов, след което Тренто спечелиха гейма с убедителното 25:13 след атака през центъра на Бирарели, а с това и мача с 3:0.

Цветан Соколов игра стабилно цял мач и стана втори по резултатност с 15 точки (1 блок и 48% ефективност в атака), а Алешандре Ферейра реализира 17 точки (1 блок, 1 ас, 75% ефективност в атака, 89% позитивно и 89% перфектно посрещане) за победата. За тима на Аркас Джон Перин (2 блока, 40% ефективност в атака, 63% позитивно и 53% перфектно посрещане) и Урпо Сивула (1 блок и 38% ефективност в атака) завършиха съответно с 10 и 9 точки.
АРКАС: Йъджит Гюлмезоолу 2, Урпо Сивула 9, Джон Перин 10, Тине Урнаут 5, Ерхан Дюнге, Матевж Камник 2 - Хасан Йешълбудак-либеро (Мустафа Коч 5, Гьокхан Гьокгьоз, Хаки Чапкиноолу)
Старши-треньор: Глен Хоуг
ТРЕНТО: Донълд Съксо 1, ЦВЕТАН СОКОЛОВ 15, Филипо Ланца 9, Алешандре Ферейра 17, Емануеле Бирарели 7, Себастиан Соле 11 - Масимо Колачи-либеро (Давид Сабо 1)
Старши-треньор: Роберто Серниоти.

ГАЛЕРИЯ от мача АРКАС - ТРЕНТО 0:3 - ТУК!!!