Павлюченкова и Корне решават втората 1/2-финалистка в група ”Сердика”

Поставената под номер 6 в основната схема Анастасия Павлюченкова постигна първата си победа в тазгодишното издание на Турнира на шампионките в столичната зала „Арена Армеец”.  22-годишната рускиня се наложи с 6:2, 6:4 срещу първата резерва в надпреварата Елина Свитолина. Припомняме, че 19-годишната украинка зае мястото на отказалата се вчера Мария Кириленко (Русия). От своя страна, Свитолина няма да успее да намери място на 1/2-финалите, тъй като втората позиция в група „Сердика” ще заеме победителката от решаващата среща между Павлюченкова и Ализе Корне (Франция). И двете имат по една победа и една загуба до до момента. С два успеха в групата е лидерката в схемата Симона Халеп (Румъния), която си гарантира участие сред най-добрите четири в изданието.

Двубоят между 40-ата в света Свитолина и Павлюченкова се превърна в ожесточена размяна на пробиви – общо седем. Рускинята започна с пробив за 2:1 в първия сет, след което го затвърди с още един за 5:2. Украинската тийнейджърка имаше проблеми със сервисите си и направи доста непредизвикани грешки в откриващата част. Така след 35 минути игра Павлюченкова поведе в сетовете – 6:2.

Сериозната размяна на пробиви стана факт във втората част. Заемащата 26-ото място в ранглистата рускиня се възползва от брейкпойнт още в първия гейм, но веднага след това загуби собственото си подаване за 1:1. Последва нов пробив в сметката на Павлюченкова и още един в тази на украинката. Свитолина не се даде без битка и на няколко пъти блесна с чудесната си игра в защита. Дори и това обаче не й помогна да загуби отново сервис гейма си за 2:3. До края на мача Павлюченкова нямаше проблеми при подаванията си и така след час и 22 минути игра стигна до победата след 6:4.

Това бе първи двубой между двете тенисистки. Свитолина остави в статистиката 2 аса и 5 двойни грешки. Рускинята не се отчете с директна точка от сервис, а двойните й грешки бяха 2.

Снимки: Марин Маринов, Sportal.bg