Женско футболно първенство: НСА - Дунав (Русе) 2:0

Симона Халеп пречупи Корне и е първата 1/2-финалистка в София

Поставената под №1 на Турнира на шампионките в София Симона Халеп записа победа и във втория си мач в Група "Сердика". Румънската тенисистка надигра в двубой с много пробиви поставената под №7 Ализе Корне с 6:4, 6:4 и продължава без загубен сет от началото на надпреварата, като първа от всичките 8 участнички си осигури място на 1/2-финалите. В първата си среща Халеп срази Анастасия Павлюченкова, а Корне записа успех на старта с 5:0 и отказване на съперничката й Мария Кириленко, която се оттегли от турнира поради контузия.

Халеп се поздрави днес с победа №50 от началото на сезона, като през 2013 година само 3 тенисистки имат повече победи от нея - световната №1 Серина Уилямс, Агниешка Радванска и Петра Квитова.

Мачът започна отлично за Халеп, която спечели още първото подаване на съперничката си и поведе с 2:0. След това резултатът стана 3:1 в полза на румънката, но Корне изравни за 3:3. Седмият гейм на първия сет бе много оспорван, като французойката даде всичко от себе си, за да спечели подаването си, но Халеп успя да стигне до пробив, а малко след това поведе с 5:3. Корне намали на 4:5 и положи много усилия, за да направи така, че сетът да продължи, но румънката прекърши съпротивата й и затвори първата част в своя полза.

Халеп натрупа сериозен аванс във втория сет - 3:0 с два пробива, но Корне спечели подаването на противничката си и намали на 1:3. Последва дълъг и много оспорван гейм, в който в крайна сметка Халеп успя да наложи волята си и възвърна аванса си от 3 гейма в резултата. Битката на корта обаче съвсем не бе приключила и Корне спечели следващия гейм за 2:4. Веднага след това французойката пак се пропука на свой сервис, но и Халеп допусна пробив, сервирайки за мача. Корне намали на 4:5, но не успя да постигне нов пробив и двубоят приключи.

Снимка: Марин Маринов, Sportal.bg