Силно начало за поставената под №1 в София (видео)

Поставената под №1 на Турнира на шампионките Симона Халеп спечели убедително първия си мач в зала "Арена Армеец" в София. Румънската тенисистка надигра с 6:3, 6:3 поставената под №6 Анастасия Павлюченкова (Русия) и записа четвърта победа от четири мача срещу тази съперничка. Халеп показа, че неслучайно е спечелила 5 титли на 3 различни настилки този сезон.

Това бе вторият двубой от Група "Сердика". В първия Ализе Корне спечели срещу Мария Кириленко след 5:0 и отказване на рускинята, която получи травма по време на двубоя.

Мачът започна с пробив за Халеп. Веднага след това румънката трябваше да спасява 2 точки за пробив при 15:40. Халеп обаче успя да се пребори за откриващото си подаване в двубоя и поведе с 2:0.

Павлюченкова успя да върне пробива в шестия гейм за 3:3, но веднага след това загуби подаването си, като направи 2 двойни грешки в него. Халеп поведе с 5:3 след бърз гейм на нула, след което реализира нов пробив и първият сет приключи в полза на румънката.

Халеп започна вихрено във втория сет и изгради стабилен аванс от 3:0. Павлюченкова прекъсна серията й от 5 поредни гейма, намалявайки изоставането си в резултата на 1:3, но Халеп не се притесни от това и взе следващото си подаване без проблеми за 4:1. Халеп проби за 5:1, но сервирайки за мача, загуби подаването си. При 5:3 румънката за втори път сервираше за мача и този път не допусна грешка, като сложи точка на спора след 68 минути игра.

Снимки: Марин Маринов, Sportal.bg

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА МЕЖДУ ХАЛЕП И ПАВЛЮЧЕНКОВА МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!