Милан загуби още един защитник

Проблемите със защитата на Милан нямат край през този сезон. След четвъртата загуба от девет кръга вчера срещу Парма (2:3), която прати тима на Масимилиано Алегри на цели 16 точки от Рома, дойде поредната лоша новина. Централният бранител Матиас Силвестре, който срещу "дуковете" вкара своя първи гол във втория си мач за клуба, се контузи. Той е получил разтежение, което го вади за две седмици от игра, но може и да остане извън терените за месец.

Така предвид наказанието на Филип Мексес за още две срещи в Серия "А", както и контузията на Даниеле Бонера, който от лятото се възстановява, единственият централен бранител на този етап остава Кристиан Сапата. В отбора е и Кристиан Дзакардо, но той не влиза в плановете на Алегри след поредната му много слаба игра в контролата с Каен преди две седмици, загубена с 0:3.

За мача с Лацио в четвъртък не се знае дали ще може да се възстанови Матия Де Шильо, който може да играе на този пост, но от август е извън строя поради травма.

"Росонерите" посрещат Лацио в сряда на "Сан Сиро" от 21,45 часа и ще имат нужда от точки предвид факта, че имат едва три победи от девет срещи и са на десето място, а през уикенда имат директен сблъсък с друг конкурент за местата, даващи право на участие в Европа - Фиорентина, също в Милано.