Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Феноменален мач и драма на "Тардини" - Милан се сбогува със Скудетото (видео)

Отборите на Парма и Милан изиграха фантастичен двубой от 9-ия кръг на Серия "А", който бе изпълнен с положения и емоции, а домакините спечелиха в 94-ата минута.

Марко Пароло стана герой за "дуковете" с два гола в 10-ата и 94-ата минута, както и с асистенция към другия най-добър на терена Антонио Касано (45). Първите голове за "росонерите" на Алесандро Матри (61) и Матиас Силвестре (63) се оказаха недостатъчни за гостите, които най-вече чрез Кака можеха да стигнат и до пълен обрат, но накрая си тръгнаха с четвърта загуба за сезона. Тя остави тима на Масимилиано Алегри на цели 16 точки от Рома и без победа далеч от Милано този сезон от пет опита. Така дори и най-големите оптимисти сред тифози на "червено-черните" си дадоха окончателно сметка, че борбата за Скудетото е мираж през сезон 2013/2014 година.

Роберто Донадони заложи на схема 3-5-2, като Антонио Касано и Амаури водеха атаката на домакините. Звездата на "росонерите" Марио Балотели се завърна в състава, след като пропусна последните четири мача от калчото. Голмайсторът бе наказан за три, а за последния кръг бе контузен. Той си партнираше с Робиньо. Младият Габриел отново бе на вратата след дебюта с Удинезе, а Матиас Силвестре също бе в състава на мястото на наказания Филип Мексес.

Марко Пароло откри в 10-ата минута при първия удар на Парма в срещата. Италианецът бе най-съобразителен след центриране на Биабини и с левия крак вкара четвъртия си гол за сезона.
В 33-ата минута добра атака на "червено-черните" завърши с пропуск на Андреа Поли, който прати топката покрай дясната греда. Секунди по-късно Балотели финтира двама бранители, но после симулира за дузпа и получи жълт картон. Робиньо прати топката в аут в 39-ата минута, когато от добра позиция нито стреля, нито подаде на Балотели.
След невероятна грешка на Матиас Силвестре при изнасянето на топката се стигна до втория гол за Парма. Биабини проби за пореден път отдясно през Кевин Контант, намери Пароло, който подаде на Касано и техничарят направи 2:0, пращайки топката в долния десен ъгъл на Габриел. Попадението бе негов гол номер 98 в Серия "А" и пети във вратата на Милан.
Втората част започна с няколко добри възможности за домакините, а Габриел спаси вратата си от трети гол след изстрели на Касано и Амаури. Това накара Масимилиано Алегри да смени Балотели и Поли с Алесандро Матри и Кака.
Въпреки това отново домакините бяха близо до гол. Невероятният в този мач Касано намери Валтер Гаргано, който със силен удар от 10 метра нацели горната греда в 60-ата минута.
Минута по-късно Матри намали с диагонален удар. Това бе първи гол за клуба за бившия играч на Ювентус. Той изведе с пета Кака 120-секунди по-късно, но Миранте спаси. При последвалия корнер Кристиан Сапата с глава нацели горната греда, а при добавката Силвестре изравни. За аржентинеца това също бе първи гол за гостите.
Сантиметри разделиха Монтоливо от пълен обрат в 68-ата минута. Домакините поискаха дузпа в 70-ата минута, когато Габриел излезе неразчетено и удари в главата силно Касано при центриране. Нападателят получи лекарска намеса, но въпреки това поиска смяна, тъй като му се въртеше свят.
В 82-ата минута Кака пропусна да стане герой, след като отново очи в очи с Миранте стреля в тялото му. При последвалата атака Валери даде само жълт картон на Найджъл де Йонг, което вбеси домакините, който искаха с право директен червен картон предвид факта, че Алеандро Рози се откъсваше сам срещу Габриел.
Бразилският вратар с фантастичен рефлекс спря Рози в 90-ата минута и спаси "росонерите" в този момент. Гостите се опитаха да стигнат до пълен обрат, но при контраатака на Парма Кристиан Сапата извърши нарушение и получи жълт картон. Зад топката застана Пароло, който изстреля бомбен удар от 25 метра Валтер Бирса и Матри се разделиха на стената и пуснаха топката да мине между тях и да влезе в долния десен ъгъл на вратата. "Тардини" изпадна в екстаз след едва втората победа от последните 20 мача срещу миланския гранд, изпреварвайки го в класирането. "Росонерите" останаха с 11 точки на девето място, а Парма вече има 13.